لغو کنسرت سیروان خسروی به‌ دستور «عقیدتی سیاسی لشکر زرهی قزوین»

سه شنبه, 18ام تیر, 1398
اندازه قلم متن

سیروان خسروی، خواننده پاپ ایرانی

سیروان خسروی، خواننده پاپ ایرانی

سیروان خسروی، خواننده پاپ ایرانی، روز دوشنبه ۱۷ تیرماه در صفحه اینستاگرام خود از لغو شدن کنسرتش در شهر قزوین در آخرین لحظات به دستور سازمان عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین خبر داد.

بر اساس نامه رئیس انجمن موسیقی استان قزوین که سیروان خسروی آن را در اینستاگرامش منتشر کرده است، «تمامی مجوزهای لازم» برای برگزاری این کنسرت دریافت شده بود، اما به‌رغم فروش بلیت، این برنامه با «دستور مستقیم ریاست عقیدتی و سیاسی ارتش قزوین» لغو شد.

از سوی دیگر، رضا کربلایی محمدی، رئیس عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین، در گفت‌وگو با رسانه‌ها ادعا کرد که پشتیبان مالی برگزارکننده کنسرت سیروان خسروی «هیچ قراردادی با لشکر ۱۶» برای واگذاری سالن نداشته است.

آقای کربلایی همچنین با تأکید بر این‌ که «مخالفتی با اصل برگزاری کنسرت» نداشته‌اند، اضافه کرد که از طریق بازرسی لشکر ۱۶ زرهی به آقای سیروان خسروی اعلام شد برگزاری کنسرت «منوط به اخذ مجوزهای لازم از دستگاه‌های ذی‌ربط» است و با توجه به «عدم ارائه مجوزهای لازم» سالن ۲۹ فروردین ارتش قزوین در اختیار این خواننده قرار نگرفته است.

علی‌رغم اعلام انجمن موسیقی استان قزوین، رئیس عقیدتی و سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین هیچ توضیحی درباره جزئیات «مجوزهای لازم» ارائه نکرده است.

 

لغو کنسرت در شهرهای ایران به‌ دستور برخی نهادها و چهر‌ه‌ها، از جمله دادستان‌ها و امامان جمعه، امر بی‌سابقه‌ای نیست، ولی این نخستین‌ بار است که یک کنسرت به دستور مستقیم عقیدتی سیاسی ارتش در یک شهر لغو می‌شود.

با این حال، سیروان خسروی سابقه لغو کنسرت به شکلی دیگر را نیز در کارنامه خود دارد. در مرداد ۱۳۹۷، کنسرت یک‌هفته‌ای او در برج میلاد تهران با تصمیم خود او لغو شد.

این خواننده پاپ در آن زمان با انتشار تصویری از مجوزهای دفتر موسیقی وزارت ارشاد در صفحه شخصی‌اش اعلام کرد که به‌ دلیل «شرایط روحی نابسامان» بابت مشکلات اقتصادی مردم، کنسرت تهران را لغو می‌کند.

آقای خسروی نوشت با این کار علاوه‌ بر «از دست دادن سود ۱۲ کنسرت» طی یک هفته، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان «خسارت کنسلی» را هم به مدیریت سالن پرداخت می‌کند، ولی با توجه به این‌ که «تمام کسب‌وکارها تعطیل شده و نان‌آور خانواده چیزی جز شرمندگی به خانه‌اش نمی‌برد» ترجیح می‌دهد «شرافتش» را به «منافع شخصی» نفروشد.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.