تداوم بازداشت و بی خبری از سه شهروند در نقده و تبریز

سه شنبه, ۱۸ام تیر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – دو فعال ترک (آذربایجانی) اهل نقده به نام های میرموسی ضیاگرگری و سجاد شهیری با گذشت ۱۶ روز کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می برند. بیش از دو هفته بی خبری از این شهروندان و سابقه بیماری قلبی و دیابت میر موسی ضیاگرگری باعث افزایش نگرانی از وضعیت آنان شده است. این شهروندان در تاریخ ۱ تیرماه توسط نیروهای امنیتی شهرستان نقده بازداشت شده اند. از سوی دیگر روح الله احمدنژاد، دیگر فعال ترک نیز در تاریخ ۱۱ تیرماه در تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میرموسی ضیاگرگری و سجاد شهیدی، دو فعال ترک (آذربایجانی) اهل نقده کماکان در بازداشت هستند.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان به گزارشگر هرانا گفت: “میرموسی ضیاگرگری یک هفته پس از بازداشت طی تماس کوتاهی از انتقال خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه خبر داده است. سجاد شهیدی نیز که همزمان با وی در ارومیه بازداشت شده بود از زمان بازداشت در بی خبری به سر می برد. سابقه بیماری قلبی، فشار خون و دیابت آقای ضیاگرگری و عدم پاسخ دهی مسئولین در ارتباط با وضعیت این افراد باعث افزایش نگرانی خانواده این شهروندان شده است”.

روز شنبه ۱ تیرماه ۹۸، میرموسی ضیاء گرگری، فعال ترک (آذربایجانی) اهل نقده توسط نیروهای امنیتی در مقابل منزل خود و سجاد شهیری دیگر فعال ترک اهل این شهر در شهر ارومیه بازداشت شده بود.

لازم به ذکر است هر دو شهروند بازداشت شده، پیشتر نیز در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ به همراه دهها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بودند.

از سوی دیگر یک شهروند دیگر به نام روح الله احمدنژاد، در تاریخ ۱۱ تیرماه در شهر تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

وی پس از بازداشت طی تماس کوتاهی از انتقالش به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داده و خانواده وی علیرغم پیگیری های مکرر اطلاعی از وضعیت وی به دست نیاورده اند.

بی خبری از وضعیت این فعال ترک و عدم پاسخ دهی مسئولین اداره اطلاعات باعث افزایش نگرانی خانواده این شهروند شده است.

لازم به ذکر است مامورین پس از بازداشت آقای احمدنژاد بدون هماهنگی به منزل برادر وی رفته و محل را مورد تفتیش قرار داده اند. مامورین پس از تفتیش، کتب، لپ تاپ و فلش مموری های وی را نیز ضبط کردند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.