یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد

جمعه, 4ام مرداد, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – اوایل هفته جاری یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اوایل هفته جاری یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

هویت این زندانی “آرش شاه حسینی” با اتهام قتل توسط هرانا احراز شده است.

این زندانی حدود ۳ سال قبل در جریان یک نزاع به اتهام قتل بازداشت شده و از آن زمان در زندان شیراز نگهداری می شد. حکم وی اوایل هفته جاری در پی عدم کسب رضایت اولیای دم به اجرا درآمد.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.