من، محمد نوری زاد، آیت‌الله خامنه‌ای را به مناظره دعوت می‌کنم

دوشنبه, 7ام مرداد, 1398
اندازه قلم متن

در این مناظره من به مسائل خصوصی ایشان ورود نمی‌کنم. جنسِ پرسش‌های من از این قرار است:

۱ – چرا جناب خامنه‌ای تا کنون با هیچ خبرنگار آزاد یا حتی دولتی مصاحبه نکرده‌اند؟

۲ – این داستان رهبریِ مادام‌العمر را ایشان از کجای قوانینِ موجود بیرون کشیده‌اند؟

۳ – چرا جناب خامنه‌ای در قبال این همه مسئولیت به هیچ دستگاهی پاسخگو نیست؟

۴ – در حالی که مقبولیتِ ایشان در داخل کشور بسیار محدود و حتی نامطلوب است، چرا جناب ایشان خود را رهبر مسلمین جهان می‌داند؟

۵ – چرا نباید مردم از نقش فرزند ایشان – مجتبی خامنه‌ای – در چند و چون رخدادهای پس پرده خبر داشته باشند؟ اساساً مسئولیت مجتبی خامنه‌ای چیست؟ در کجا ثبت شده که وی چکاره است؟ نقش ایشان در مدیریت فاجعه‌ها و کشتار در سال هشتاد و هشت چه بوده است؟

۶ – با وجود فقری که در هر کجای کشور پرسه می‌زند، حضرت خامنه‌ای با استناد به کدام بند از موازین شعوری و انسانی و ملی، بخش وسیعی از نقدینگی و یا نفتیِ کشور را – بی اجازه از مردم – به سوریه و لبنان و فلسطین و یمن و نیجریه و هرکجای دلخواه سرازیر کرده و می‌کند؟

۷ – با اشاره به یکی از فتاوای آیت‌الله خامنه‌ای – «فتوای نجاستِ بهاییان» – حضرتِ ایشان بفرمایند با اعتنا به آرامش مذهبی‌ای که مثلاً در هندوستان بچشم می‌خورد، اگر اراده‌ی همین هندوستان با وی بود، این کشور را به کدامین سو می‌بُرد؟

۸ – جناب خامنه‌ای که سخنوری «دائم به سخن»‌اند و بیش از هر شخصیت شناخته شده‌ی سیاسی و نظامی و حقوقی و دینی سخن گفته‌اند، تمامیِ استعداد خود را بکار بگیرند و تنها و تنها یک خاصیتِ برجسته‌ی دورانِ رهبریِ خود را بر زبان آورند. خاصیتی که منجر شده باشد به ذره‌ای رشد در ادب و برازندگیِ مردم ایران!

۹ – تنها یک خاصیتِ دم و دستگاههای مذهبی‌ای را که با پول بی زبان مردم و بی‌اجازه‌ی مردم به فعالیت‌های مذهبی در داخل و خارج از کشور مشغولندبفر مایند .

۱۰ – بفرمایند با استناد به کدامین بند از موازین بشری و حقوقی و قانونی، ایشان در سال هشتاد و هشت به سردار حسین همدانی اجازه دادند تا وی چاقوکش‌ها و قمه کش‌ها را سازماندهی کند و آنان را بجان مردم معترض بیندازد؟

۱۱ – بفرمایند چرا دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، آنچنان ترس و وحشتی بجان مردم انداخته‌اند که مردم در بیان خواسته‌های بدیهی و روزمره‌ی خود به لکنت افتاده اند؟

۱۲ – چرا هیچ یک از نمایندگان مجلس در هیچ دوره شهامتِ یک انتقاد از رهبر و سپاه و اطلاعات و شورای نگهبان و خبرگان و آیت الله‌ها و مراجع تقلید نداشته و ندارند؟

۱۳ – ایشان در یکی از پیام‌های نوروزیِ خود از «خبرهای خوشِ هسته‌ای» با مردم گفت. و این که: «با توجه به کوتاهی مسئولین، من خودم مدیریتِ هسته‌ای را بعهده گرفته ام». امروز معلوم شده که از نقطه‌ی صفرِ تا صد تأسیسات هسته ای، جز برای فریب و مضحکه و پارو کردن پول مردم ایران نبوده. ایشان بفرمایند با استناد به کدامین دانش و تخصص و آگاهی، مدیریتِ جریان هسته‌ای را بعهده گرفتند و میلیاردها دلار پول مردم ایران را دود کردند و به هوا فرستادند و یک پوزشخواهی نیز بر زبان جاری نکردند که هیچ، طلبکار نیز بوده و هستند!؟

۱۴ – چرا تا کنون هیچ نظارت و حسابرسی دقیق از گردش مالی رهبر و دستگاههای زیر نظر رهبر به کار بسته نشده؟ و چرا این دستگاهها از پرداخت مالیات معاف‌اند؟

۱۵- مسئولیتِ اعتیاد و بیکاری / فرار این همه جوان و دانشجو و متخصص و ایرانیان از کشور / این همه بی اعتباری بین المللی ایران با کیست؟

۱۶ – چرا جوانان و بویژه زنان در ایران از آرامش هویتی برخوردار نیستند؟

۱۷- در این چهل سال چرا کیفیت و سطح علم در دانشگاههادر مقایسه با پیش از انقلاب بشدت تنزل کرده؟

۱۸ – داستان بسیجیان و نقش آنان در عصبیت‌های جاری، و فرو ریختنِ دیوار قانون و اخلاق توسط اینان، تا کجا ادامه خواهد داشت؟ مسئولیتِ تخریبگرهایِ این جماعتِ عبوس و هوچیگر و بی سواد و خود حق پندار با کیست؟

۱۹داستان حضورِ سردارانِ سپاه در زیر و بالای کشور تا کجا ادامه خواهد داشت؟ مسئولیت تخریبگری‌های این جماعت سیری ناپذیر و مسئولیت «قانون»ی که زیر پوتین این جماعتِ بی سواد لهیده شده با کیست؟

۲۰ – فرماندهی کل قوا یعنی چه؟نظر ایشان در باره‌ی کشتار زندانیان در سال ۶۷/ کشتارهای خلخالی وکشتار مردم سوریه و نقش حکومت در ویرانگری‌های سوریه؟

دامنه‌ی اینجور پرسش‌ها فراوانند / می‌گویم: اگر در اعماق وجودشان که درشتترین الفاظ تند را نثار سران آمریکا و انگلیس و اسراییل می‌کند شهامت، جرأت، اقتدار، غرور، بزرگی، انسانیت، مسئولیت و بالاخره ذره‌ای ایرانی بودن وجود داشته باشد، این دعوت را می پذیرند / ششم مرداد ۹۸


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.