ابلاغ کیفرخواست پرونده صبا کردافشاری در دادگاه انقلاب و برگزاری جلسه آخرین دفاع مادرش

چهارشنبه, 16ام مرداد, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – کیفرخواست پرونده صبا کردافشاری، فعال مدنی در زندان قرچک ورامین روز جاری در پی انتقال وی به دادگاه انقلاب تهران ابلاغ شد. از سوی دیگر جلسه آخرین دفاع راحله احمدی، مادر صبا کردافشاری نیز در تاریخ ۱۳ مردادماه برگزار شده است. صبا کردافشاری، در تاریخ ۱۱ خردادماه بازداشت شده است. راحله احمدی نیز در تاریخ ۱۹ تیرماه بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۶ مردادماه ۹۸، کیفرخواست پرونده صبا کردافشاری، فعال مدنی محبوس در زندان قرچک ورامین به وی ابلاغ شد.

ابلاغ این کیفرخواست روز جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صورت گرفته است. در این کیفرخواست عناوین اتهامی “اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده روی بدون حجاب”، “تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با گروه های معاند و طرح (طراحان) براندازی نرم” و “اجتماع و تبانی علیه نظام از طریق ارتباط با رسانه های خارجی” به وی ابلاغ شده است.

به گفته قاضی طی ۱۰ روز آتی جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در همین شعبه برگزار خواهد شد.

از سوی دیگر نیز راحله احمدی، مادر صبا کردافشاری در تاریخ ۱۳ مردادماه جهت اخذ آخرین دفاع در دادسرای ناحیه ۲۱ تهران (دادسرای ارشاد) به ریاست حاجی مرادی حاضر شده است.

به گفته یک منبع مطلع، خانم احمدی کلیه اتهامات مطروحه را رد کرده و گفته است دلیل انتشار مطالب در صفحات شخصی عدم پاسخ‌دهی مقامات قضایی و مسئولین در ارتباط با فرزندم و بی توجهی رسانه های داخلی به این موضوع بوده است.

گفته می شود پس از این جلسه پرونده راحله احمدی جهت رسیدگی به دادگاه ارسال خواهد شد.

روز شنبه ۱۱ خردادماه ۹۸، صبا کردافشاری، زندانی سیاسی سابق توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. نیروهای امنیتی با حضور در منزل پدری خانم کردافشاری با ارائه حکم بازداشت، وی را به بازداشتگاه وزرا منتقل کردند. ماموران همچنین در هنگام بازداشت اقدام به تفتیش منزل و ضبط تعدادی از وسایل شخصی وی ازجمله تلفن همراه و لپ تاپ کردند.

یک روز پس از بازداشت شعبه ۱ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب ناحیه ۲۱ تهران (دادسرای ارشاد) عناوین اتهامی “اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده روی بدون حجاب”، “تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با گروه های معاند و طرح (طراحان) براندازی نرم” و “اجتماع و تبانی علیه نظام از طریق ارتباط با رسانه های خارجی” را به صبا کردافشاری تفهیم کرد.

صبا کردافشاری، در تاریخ ۱۱ تیرماه جهت ادامه بازجویی از زندان قرچک ورامین به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین موسوم به بند ۲-الف منتقل شده و همزمان قرار بازداشت وی نیز به مدت ۳ ماه و نیم تمدید شده بود. وی اواخر ماه گذشته گذشته مجدداً به زندان قرچک بازگردانده شد.

راحله احمدی، مادر صبا کردافشاری نیز در تاریخ ۱۹ تیرماه بازداشت و روز یکشنبه ۲۲ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.