دادگاه تجدید نظر مسعود کاظمی، روزنامه نگار را به حبس محکوم کرد

چهارشنبه, 16ام مرداد, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر استان تهران محکومیت مسعود کاظمی، روزنامه نگار بازداشتی در زندان اوین و سردبیر ماهنامه صدای پارسی را عیناً تایید کرد. آقای کاظمی پیشتر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران جمعا به ۴ سال و نیم حبس و دو سال محرومیت از فعالیت در زمینه خبرنگاری محکوم شده بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۶ مردادماه ۱۳۹۸، وکیل مدافع مسعود کاظمی از تایید حکم بدوی موکلش در دادگاه تجدیدنظر خبر داد.

علی مجتهدزاده، وکیل مدافع آقای کاظمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: “پس از انتشار اخبار دادگاه مسعود کاظمی، مبنی بر توهین قاضی مقیسه به مسعود و تشدید غیر قانونی قرار که منجر به بازداشت شد و با توجه به وصول اخباری مبنی بر نارضایتی جناب رئیسی از این اتفاقات، شرح ماوقع به صورت مکتوب به ایشان اعلام شد، نتیجه اینکه رای بدوی در تجدید نظر عینا تایید شد”.

مسعود کاظمی در تاریخ ۱۴ آبانماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه با قرار کفالت آزاد شده بود.

وی در تاریخ ۱ خردادماه سال جاری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به دو سال حبس به اتهام “توهین به رهبری”، دو سال به اتهام “نشر اکاذیب” و شش ماه برای “توهین به مقامات” و مجموعا ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و حکم دادگاه در تاریخ ۱۲ خردادماه به وی ابلاغ شد بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

آقای کاظمی علاوه بر این به دو سال محرومیت از روزنامه نگاری نیز محکوم شده است.

قاضی همچنین طی آن جلسه دادگاه قرار کفالت ۱۰۰ میلیونی وی را به قرار وثیقه یک میلیاردی افزایش داده و مسعود کاظمی بازداشت و روانه زندان اوین شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.