سه کارگر بر اثر ریزش ساختمان در تهران جان باختند

جمعه, ۱۸ام مرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

بر اثر ریزش یک ساختمان در حال تخریب در تهران سه کارگر جان خود را از دست دادند. نیروی انتظامی ایران در حال بررسی علل وقوع این حادثه است. سوانح کارگری و میزان مرگ و مصدومیت ناشی از حوادث کار در ایران بسیار بالا است.

    
بر اثر ریزش یک ساختمان در حال تخریب در تهران سه کارگر جان باختند. نیروی انتظامی در حال بررسی علل وقوع این حادثه است.

اجساد سه کارگر که در زیر آوار ناشی از ریزش یک ساختمان در حال تخریب در خیابان ظفر واقع در شمال تهران مدفون شده بودند، پس از ۱۰ ساعت توسط مأموران آتش‌نشانی از زیر آوار خارج شدند.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، امروز جمعه ۱۸ مرداد (نهم اوت) گفت: «ساعت ۱۶:۵۸ دقیقه عصر روز گذشته کارگران مشغول تخریب یک ساختمان ۳ طبقه بودند که ناگهان قسمت جنوب شرقی این ساختمان دچار ریزش می‌شود و چهار کارگر در زیر آوار گرفتار شدند.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، ملکی افزود: «آتش‌نشانان در همان لحظات اولیه یک کارگر را زنده، اما مصدوم از زیر آوار خارج کردند و با توجه به حجم زیاد آوار عملیات جستجو و آواربرداری آتش‌نشانان تا ساعت ۳ بامداد ادامه داشت.»

به گفته سخنگوی آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان پس از ۱۰ ساعت سه کارگر را از زیرآوار خارج کرده و عوامل اورژانس در محل تأیید می‌کنند که هر سه کارگر ساختمانی جان خود از از دست داده‌اند.

جلال ملکی همچنین با اشاره به پایان عملیات امدادی آتش‌نشانی اعلام کرد که علت این حادثه مرگبار “در دست بررسی” است و محل “برای انجام بررسی‌های بیشتر به عوامل انتظامی تحویل داده خواهد شد.”

سخنگوی آتش‌نشانی تهران در گفت‌وگو با ایسنا نیز با بیان اینکه “محل حادثه یک ساختمان سه طبق قدیمی و در حال تخریب” بوده، گفته است که کارگران در بخش جنوب شرقی این ساختمان سه طبقه در حال کار بودند که یکباره این بخش تخریب شده و سه کارگر در زیر آوار آن محبوس می‌شوند.

سوانح کارگری و میزان مرگ و مصدومیت ناشی از حوادث کار در ایران بسیار بالا و ایمنی کار پایین است. در این میان جان و سلامت کارگران ساختمانی بیش از سایر حوزه‌ها در معرض خطر قرار دارد. خبرگزاری مهر حدود سه سال پیش به نقل از رئیس کانون کارگران ساختمانی نوشته بود که ایران “با ۱۵ هزار حادثه‌دیده کارگری در دنیا رکورددار است”.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.