مجله نیویورکر به خواننده هایش پیشنهاد می کنند این فیلم «شاهکار» ایرانی را ببینند

یکشنبه, ۲۷ام مرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن
 

فیلم سه بخشی «روزی که زن شدم» از مرضیه مشکینی ساخت سال ۲۰۰۰ است که به گفته مجله نیویورکر، شاهکاری از سینمای نمادگرا است. این فیلم به آزمونهایی که زن در جامعه ایران معاصر با آن روبرو است می پردازد.

در مقاله نیویورکر آمده است: «تصاویر فیلم تاثیر روانی بزرگی روی هر بیننده ای خواهد داشت که در هوشیاری و هم ضمیر نیمه خودآگاه انسان رخنه می کند. این فیلم بیننده زیادی نداشته اما امشب در آرشیو فیلم آنتولوژی در نیویورک اکران خواهد شد.»

 
Richard Brody @tnyfrontrow
 

Crucial viewing: The Day I Became a Woman, from 2000, a masterwork of symbolic cinema by Marzieh Meshkini, @AnthologyFilm ۷ PM (and 8/16)…

مشاهده عکس در توییتر
توییت‌های دیگر Richard Brody را ببینید
 
 

نیویورکر خواننده هایش را تشویق می کند که به دیدن این فیلم بروند و یا آن را از شبکه استریمینگ «ویمیو» تماشا کنند. به گفته این مجله فرهنگی، فیلم «روزی که زن شدم» روایت تلخ و شیرینی است که سه داستان مختلف را با مهارت و چیره‌دستی به یکدیگر پیوند می زند.

مرضیه مشکینی برای فیلم «روزی که زن شدم» در جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو برنده جایزه «هوگوی نقره ای» شد و در دیگر جشنواره های معتبر مانند جشنواره بین المللی فیلم تورنتو و جشنواره فیلم ونیز هم نامزد شد.

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.