دادگاه تجدید نظر حکم ۱۰ سال زندان ارس امیری، کارمند سابق شورای فرهنگی بریتانیا، را «تایید کرد»

دوشنبه, ۲۸ام مرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

ارس امیری چندی پیش در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشت که نهادهای امنیتی از او خواسته‌اند با آنها همکاری کند اما او این پیشنهاد را رد کرده است
 

به گفته نهادهای حقوق بشری و یکی از بستگان ارس امیری، دادگاه تجدید نظر حکم ده سال زندان این کارمند سابق شورای فرهنگی بریتانیا را عینا تایید کرده است.

محسن عمرانی، پسرخاله خانم امیری، روز یکشنبه در توئیترش نوشت که دادگاه تجدید نظر بدون حضور متهم و وکیل، حکم ۱۰ سال حبس و دو سال ممنوعیت از فعالیت و ممنوعیت خروج از کشور را تایید کرده است.

 
Mohsen Omrani@Mohsen_Omrani
 

همچنان که مشغول دعوای دو رییس سابق قوه‌قضاییه هستید جالبه بدونین بعد از گذشت سه ماه از صدور حکم دادگاه بدوی ارس، بدون حضور متهم و وکیل، حکم دادگاه بدوی تایید شد (۱۰ سال) ودو سال هم بعد اون ممنون الکار و ممنوع الخروج شد! pic.twitter.com/12NwPFLJAA

۱۲۵ people are talking about this
 
 

ارس امیری، دانشجویی که حدود یک دهه در لندن زندگی می‌کرد، اوایل امسال در سفر به ایران بازداشت شد و سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی در اردیبهشت‌ماه با متهم کردن او به «طراحی، مدیریت و برنامه‌ریزی پروژه‌های نفوذ فرهنگی» از صدور حکم ده سال حبس برای او خبر داد.

خانم امیری چندی پیش در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، نوشت که نهادهای امنیتی از او خواسته‌اند با آنها همکاری کند اما او این پیشنهاد را رد کرده و پس از آن، سخنگوی قوه قضائیه اتهام او را «جاسوسی» اعلام کرده است.

حکم صادرشده برای ارس امیری با اعتراض‌های مختلفی روبه‌رو شد و از جمله بیش از ۳۵۰ نفر از هنرمندان، نویسندگان و فعالان فرهنگی ایران در نامه‌ای به سران سه قوه، ضمن درخواست تجدیدنظر در این «حکم ناعادلانه»، تأکید کردندافرادی مانند خانم امیری «شایسته حمایت وقدردانی‌اند، نه زندان و تهمت و محرومیت».

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.