هشدار شدیداللحن نتانیاهو به حسن نصرالله و قاسم سلیمانی

چهارشنبه, ۶ام شهریور, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

تنش بین اسرائیل و حزب‌الله لبنان تشدید یافته است. اسرائیل برای مقابله با حملات احتمالی حزب‌الله در امتداد مرزهای خود با لبنان آماده می‌شود. نتانیاهو به قاسم سلیمانی و حسن نصرالله هشدار داد مراقب اعمال خود باشند.

    
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نسبت به تهدیدهای حسن نصرالله، رهبر گروه حزب الله لبنان، پس از سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین و انفجار یکی از پهپادهای اسرائیلی در بیروت واکنش نشان داد.

نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه پنجم شهریور (۲۷ اوت) در توییتر فارسی خود به حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، و قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران، هشدار داد که “مراقب صحبت‌ها و اقدامات خود باشند”.

نتانیاهو در توییتر فارسی خود نوشت: «گفته‌های نصرالله را شنیدم. به نصرالله توصیه می‌کنم آرام شود. او به خوبی می‌داند که اسرائیل بلد است از خود دفاع کند و دشمنانش را به سزای اعمالشان برساند.»

بنیامین نتانیاهو @israelipm_farsi

گفته‌های نصرالله را شنیدم. به نصرالله توصیه می‌کنم آرام شود. او به خوبی می‌داند که اسرائیل بلد است از خود دفاع کند و دشمنانش را به سزای اعمالشان برساند.

بنیامین نتانیاهو @israelipm_farsi

به او و به دولت لبنان که این سازمان را که هدفش نابودی ما است در خاکش جا داده و همچنین به قاسم سلیمانی می‌گویم: مواظب به حرف‌های خود و به ویژه مواظب اعمال خود باشید.

۴۴ people are talking about this

نتانیاهو در ادامه توییت خود همچنین آورده است: «به او و به دولت لبنان که این سازمان را که هدفش نابودی ما است در خاکش جا داده و همچنین به قاسم سلیمانی می‌گویم: مواظب حرف‌های خود و به ویژه مواظب اعمال خود باشید.»

حمله پهپادی اسرائیل به مواضع حزب‌الله در بیروت

روز یکشنبه ۲۵ اوت یک پهپاد اسرائیلی در نزدیکی دفتر رسانه‌ای حزب‌الله در جنوب بیروت سقوط کرد. یک سخنگوی حزب‌الله گفته است که پهپاد دومی نیز در مجاورت ساختمان این دفتر در آسمان منفجر شده است.

حسن نصرالله بلافاصله واکنش نشان داد و در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی اعلام کرد که به طرف پهپادهای اسرائیلی در آسمان لبنان تیراندازی خواهد شد.

حسن نصرالله، رهبر گروه حزب‌الله لبنان

حسن نصرالله، رهبر گروه حزب‌الله لبنان

بعد از تهدیدهای حسن نصرالله رادیو اسرائیل گزارش داد که ارتش این کشور برای چاره‌اندیشی در مقابل اقدامات احتمالی حزب‌الله لبنان تردد خودروهای نظامی خود را در امتداد مرزهایش با لبنان محدود کرده است. مقامات اسرائیلی احتمال می‌دهند که حزب‌الله به شمال این کشور حمله نظامی بکند.

حزب‌الله لبنان روز سه شنبه ۵ شهریور اسرائیل را متهم کرد که دست به حملات پهپادی در جنوب بیروت زده است. به گفته حزب‌الله لبنان پهپادها ماده انفجاری به وزن پنج و نیم کیلو به همراه داشته‌اند.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل ولی درباره ادعای حزب الله گفته است که او درباره گزارش رسانه‌های خارجی نظر نمی‌دهد.

خبرگزاری آلمان روز سه شنبه ۵ شهریور (۲۷ اوت) به نقل از روزنامه اسرائیلی “تایمز آف اسرائیل” گزارش داده است که طبق برآورد کارشناسان اسرائیلی پهپادهای ساقط شده در آسمان بیروت احتمالا متعلق به ایران بوده است.

حزب‌الله لبنان یک تشکل بزرگ شیعه و شبه‌نظامی در لبنان است که از حمایت مالی و تسلیحاتی حکومت جمهوری اسلامی ایران برخوردار است. این تشکل در دولت لبنان هم سه وزیر دارد.

نصرالله خود را پیرو و مقلد فرامین علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران می‌داند. حزب‌الله همکاری تنگاتنگی هم با نیروهای قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران دارد.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.