حزب ملت ایران: گرامی باد پانزدهم شهریور سالروز “بنیاد”

چهارشنبه, 13ام شهریور, 1398
اندازه قلم متن

گرامی باد پانزدهم شهریور

سالروز “بنیاد” هم میهنان!

هم میهنان!

در پانزدهم شهریور هفتاد و دو سال پیش (برابر با ۱۳۲۶ خورشیدی) در حالیکه میهن­مان از شمال و جنوب به اشغال بیگانگان درآمده بود پیکاری همه جانبه در راستای برآوردن خواسته ­های سرکوب شده تاریخی-اجتماعی ایرانیان آغاز شد و با برداشتی درست از شرایط تاریخی جامعه و اندریافت اینکه بدون سازمان منسجم هرگونه تلاش به بار نخواهد نشست، شماری از جوانان میهن پرست و آرمانگرا که تحمل استبداد و اشغال میهن را نداشتند در انجمنی نهانی گرد آمدند و در شامگاه پانزدهم شهریور ماه  ۱۳۲۶ خورشیدی سازمانی فرهنگی-سیاسی آشکاری را پایه­ریزی کردند و بر این سازمان نام مکتب پان ایرانیسم نهادند و اینگونه پانزدهم شهریور روز بنیاد نام گرفت.

این رخداد تاریخی در زمانه­ای روی می­دهد که گویی در کشورمان خود باختگی به گونه­­ ی بیماریی همه­ گیر در آمده و روشنفکر نمایان به گمان پروری ­های ناسازوار با قانونمندی­های اجتماعی- تاریخی- ملی روی آورده بودند و درمان همه آفت­های به هستی ملی رسیده را در پناه بردن به بیگانه می­پنداشتند.

آنگاه که مصدق بزرگ پرچم نهضت ملی ایران را برافراشت و غارتگران زر چشمه های نفت و دزدان بازگشته دریایی را از میهن تاراند. در پی این پیروزی میهنی، در یکم آبان ماه یکهزار و سیصد و سی خورشیدی حزب ملت ایران بنیان نهاده شد.

در این گیر و دار، جهان با رویدادهایی شگرف اما شایان توجه روبرو گردید بگونه­ای که نظام نگاهبان سلطه­ ی برخاسته از دو جنگ قدرتهای امپریالیستی فرو ریخت و دوران تازه ­ای آغاز شد که بر آن می­توان عصر بازسازی هستی ملتها نام گذارد.

هم میهنان!

از آن پس حزب ملت ایران به رزمی وقفه ناپذیر در راستای حفظ تمامیت ارضی، آزادی، ناوابستگی، اجرای عدالت اجتماعی، حفظ حقوق بشر، تلاش در رفع تبعیض­ها و نابرابری­ها همت گمارد. (بجاست گرامی بداریم یاد رادمردان زنده نام حسنعلی صارم کلالی و جواد تقی­زاده از بنیانگزاران نهضت پان ایرانیسم که با تاسیس حزب نیز در کنار همرزمان در حزب ملت ایران به مبارزات خود علیه استبداد وابسته ادامه دادند) و سرانجام از پیشگامان انقلاب گردید.

حزب ملت ایران همچون دیگر سازمان­های سیاسی ایستاده بخود، امیدوار بود تا در سامان نو، نه تنها ناوابستگی و آزادی فردی و اجتماعی از هر گزندی بدور ماند و عدالت اجتماعی در میهن­مان برقرار و گسترش یابد تا با وجود بهره ­گیری از داده­های طبیعی و نیروی انسانی مستعد، مردم بهروزی یابند.

با دریغ چنین نشد و شوربختانه، قانون اساسی پرنقصی را بر انقلابی بزرگ بار کردند و پیشاپیش آنرا عقیم و روز به روز دامنه تنگ نظری­ها، تبعیض­ها و اختناق بیشتر و بیشتر شد و بساط یکه تازی دوباره گسترانیدند.

ما ایرانیان با پند آموزی از رای و دانش بزرگان میهن دوست خود و همت جوانان دلیرمان بدور از هرگونه خشونت ملک و ملت بر بادده، توان بهگرد وضع کنونی را دارا هستیم و پیش از هر چیز از ملتمان و وجب به وجب آب و خاک میهنمان با خون و جان نگاهبانی خواهیم کرد تا جهانیان بدانند ما ایرانیان در راندن متجاوز و دفاع  از آب و خاکمان شریک همیم.

هم میهنان!

زمان حاضر در جهان ملتها، عصر آزادی، خود ایستایی و عدالت اجتماعی است. راه دیگری هم در پیش نیست در غیر اینصورت محکوم به فنا هستیم. از آنجاییکه وضع جهان و منطقه بسیار حساس و سرنوشت ساز است، ضرورت زنده داشت اسطوره  همبستگی همگانی را طلب می­کند و آنهم از رهگذر باز پس دادن تمام حقوق ملت  به ملت میسر است.

حزب ملت ایران! بر این باور است مسائل و مشکلات داخلی هر ملتی باید بوسیله برگزیدگان راستین ملت از میان برداشته شود. حزب ما پیوسته و در همه فراز و فرودها درفش ملت گرایی ایرانی را همچون رهبران شهید خود، پر امید برافراشته است و به شادیانه هفتاد و دومین سالگرد روز بنیاد بر پیمان خود با ملت پا می­فشارد و بر این باوریم ناوابستگی، آزادی فردی و اجتماعی، عدالت همگانی، جدایی دین از دولت و رفع نابرابری های جنسیتی و قومی جز با برقراری سامانی مردم سالار دست یافتنی نیست.

برقرار باد سامان مردم سالاری

در اهتزاز باد درفش ملت گرایی ایرانی

آزادی زندانی­ سیاسی و مدنی یک خواست ملی است

پیروز باد ملت

    حزب ملت ایران

تهران پانزدهم شهریور ماه ۱۳۹۸ خورشیدی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.