زنجیره انسانی نه به تخریب محیط زیست در چاهک

یکشنبه, ۱۷ام شهریور, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

استان‌وایر– شمار زیادی از فعالان و دوستداران محیط زیست با تشکیل زنجیره انسانی به اجرای یک طرح در روستای گردشگری چاهک از توابع شهرستان گناوه اعتراض کردند.

 دوستداران طبیعت در این برنامه ضمن مشاهده عینی تخریب و تعرض‌های صورت گرفته، زنجیره انسانی حمایت از طبیعت تشکیل و شعار تخریب محیط زیست ممنوع، سر دادند.

شرکت کنندگان در این گردهمایی، محل اجرای طرح تولید و تکثیر لارو میگو را در این منطقه بکر و گردشگرپذیر قابل توجیه ندانستند و خواستار توقف و انتقال به نقطه دیگری شدند.

سرمایه گذاری که قرار است این طرح را در این منطقه بکر اجرا کند تخلفات عدیده‌ای انجام داده است.

غلامرضا نعمتی، مدیر انجمن یاوران سبزاندیش طبیعت گناوه گفته «در اجرای این طرح  به حریم ۶۰ متر دریا و  استحصال ۶۰ درصد بستر خور و رودخانه فصلی گزک تعرض شده است.»

نعمتی افزوده «جانمایی طرح  در این منطقه گردشگری خلاف مقررات است.»

طبق قانون به منظور واگذاری اراضی ملی برای طرح های کشاورزی و تولیدی، شرایطی تعیین شده که نباید از آن عدول کرد.

 براساس ماده ۳ کلیه اراضی در حدود اختیارات جهاد کشاورزی با رعایت کلیه ضوابط به واجدین شرایط بجز مواردی که بصورت مطلق ممنوع شده قابل واگذاری است.

 جنگل‌ها، مراتع عمومی، نهالستان‌های عمومی، پارک‌های جنگلی و دست کاشت، حریم قانونی تاسیسات دولتی، راه‌های مسیر اهل ایل کوچ نشین و عبور حیوانات از عمده موارد ممنوعه است که اجرای این طرح مغایرت با این موارد دارد.

مردم روستای چاهک در هفته گذشته نیز در محل اجرای طرح تجمع و خواستار متوقف شدن و انتقال آن به نقطه ای دیگر از شهرستان گناوه شده بودند.

روستای ساحلی چاهک از توابع بخش مرکزی گناوه از نقاط گردشگرپذیر در شمال استان بوشهر است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.