زندان اصفهان؛ بازجویی مجدد از فرهنگ صهبا، شهروند بهایی توسط اطلاعات سپاه

جمعه, 5ام مهر, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – فرهنگ صهبا، شهروند بهایی محبوس در زندان اصفهان طی روزهای اخیر جهت بازجویی به اطلاعات سپاه اصفهان منتقل شده است. انتقال وی در حالی صورت گرفته که مراحل دادرسی وی مدتها قبل به پایان رسیده و این شهروند بهایی در حال تحمل دوران محکومیت خود در این زندان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرهنگ صهبا، شهروند بهایی محبوس در زندان اصفهان، به یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده و تحت بازجویی مجدد قرار گرفته است.

به گفته یک منبع مطلع از زمان انتقال وی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در پاسخ خانواده آقای صهبا، مسئولین زندان از محل نگهداری وی اظهار بی اطلاعی کرده اند. انتقال وی در حالی صورت گرفته است که حکم محکومیت ۶ سال حبس تعزیری این شهروند بهایی در دی ماه سال گذشته توسط دادگاه تجدید نظر تائید شده و مراحل دادرسی وی به اتمام رسیده است.

گفته می شود انتقال وی به سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه با بازجویی و فشار روحی شدید همراه بوده است.

در دی ماه ۹۷، دادگاه تجدید نظر استان اصفهان، با تائید حکم صادره توسط دادگاه بدوی، ۹ شهروند بهایی بازداشت شده در بهارستان اصفهان از جمله فرهنگ صهبا را مجموعا به ۴۸ سال حبس محکوم کرد.

بر اساس حکم صادره توسط این دادگاه، فرهنگ صهبا از بابت اتهام “عضویت در تشکیلات بهایی به قصد اقدام علیه امنیت داخلی” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق تبلیغ بهاییت” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است. با استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۵ سال از بابت اتهام “عضویت در تشکیلات بهایی به قصد اقدام علیه امنیت داخلی” قابل اجرا خواهد بود.

این شهروندان در تاریخ ۱ مهرماه ۹۷ در بهارستان اصفهان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند. نیروهای امنیتی در زمان بازداشت منزل این شهروندان را نیز مورد تفتیش و ضبط تعدادی از وسایل شخصی قرار داده بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.