مرگ یک زندانی در زندان وکیل آباد مشهد

چهارشنبه, ۱۰ام مهر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه هفته جاری، یک زندانی در زندان وکیل آباد مشهد در پی سهل انگاری مسئولان زندان و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد. گفته می‌شود این زندانی به بیماری سل مبتلا بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکشنبه ۷ مهر ماه ۹۸ یک زندانی در زندان وکیل آباد مشهد به دلیل عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد.

هویت این زندانی “اصغر سامانی، از بند عمومی ۵، اندرزگاه ۱۰۴ و با اتهام قتل” توسط هرانا احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع، “اصغر سامانی به بیماری سل مبتلا بوده و مسئولان زندان نسبت به وضعیت وی بی‌توجه بودند. در بند ۵ که حدود ۶۰۰ نفر در آن هستند به زندانی‌ها قرص روانگردان و آرامبخش می‌دهند. به نظر می‌رسد که آقای سامانی شب قبل در سرویس بهداشتی فوت کرده است اما تا ساعت ۶ صبح و زمان آمارگیری زندانیان کسی متوجه موضوع نشده و صبح جسد او را به بهداری منتقل کرده اند”.

موارد فوت زندانیان به دلایل مشابه، مساله جدیدی نیست و پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است، اما مسئولین بازرسی سازمان زندان ها در این رابطه هیچ اقدامی نکرده اند.

هرچند از وضعیت بیماری و زمان ابتلای آقای سامانی اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال بی توجهی به وضعیت بیماری وی و از سوی دیگر نگهداری او در میان سایر زندانیان موضوعی است که جان زندانیان دیگر را نیز به خطر انداخته است.

لازم به ذکر است هرانا بهمن ماه سال گذشته گزارش کرده بود که با ورود موج جدیدی از زندانیان به زندان قزلحصار در کنار شیوع شپش و ساس، چند مورد ابتلا به بیماری سل در این زندان روئیت شده بود. این زندانیان تازه وارد عمدتا از مصرف کنندگان مواد مخدر بوده و بدون طی مرحله قرنطینه به بندهای عمومی زندان منتقل شده و بالا گرفتن تب بیماری‌های عفونی از جمله دیده شدن چندین مورد ابتلا به سل باعث نگرانی زندانیان و خانواده های آنان شده بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.