گزارشی از وضعیت محمدرضا مرادی، زندانی سیاسی در زندان اوین

چهارشنبه, 24ام مهر, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – محمدرضا مرادی، زندانی سیاسی در زندان اوین از تیرماه سال جاری در حال گذراندن دوران محکومیت خود در این محل است. وی در سال ۹۴ به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد، این حکم در سال ۹۵ عینا به تائید دادگاه تجدید نظر رسید. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۳ سال از دوران محکومیت وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدرضا مرادی در تاریخ ۸ اسفندماه سال ۹۲ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده بود. وی پس از تحمل ۱۰ روز انفرادی و ۵ روز بازداشت در سلول های ۲ نفره بازداشتگاه این نهاد با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در سال ۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه از بابت اتهام “توهین به مقدسات” به ۳ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری و از بابت نگهداری فیلم‌هایی که در دادنامه از آنان به عنوان “فیلم مستهجن” نام برده شده در کامپیوتر شخصی به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

در این دادگاه توسط قاضی مقیسه اجازه صحبت کردن به متهم داده نشده و نهایتا حکم صادره علیه این زندانی در سال ۹۵ توسط شعبه ۳۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تائید و به وی ابلاغ شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۳ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “توهین به مقدسات” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

محمدرضا مرادی در تاریخ ۲۸ تیرماه ۹۸ جهت تحمل دوران محکومیت خود در منزل شخصی بازداشت و به قرنطینه و سپس به اندرزگاه ۸ زندان اوین منتقل شد.

گفتنی است آقای مرادی در پی حادثه رانندگی که در سال ۸۵ داشته است از ناحیه مچ به پایین پای چپ دچار از کارافتادگی بوده و در قسمت کمر، ستون فقرات و پای راست نیز دچار صدمات جدی منجر به استفاده از پلاتین شده است. علیرغم این مشکلات جسمی، بیماری کلیوی و همچنین مشکلات اعصاب و روان با بی توجهی مسئولین زندان مواجه است.

با وجود پیگیری های مکرر این زندانی و کامل بودن پرونده پزشکی و همچنین اعلام نظر پزشکان بهداری مبنی بر عدم توان تحمل حبس و لزوم تغییر شکل محکومیت به دلیل مشکلات جسمی، کماکان پاسخی از سوی مسئولین زندان در این خصوص به وی ارائه نشده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.