علیرغم صدور قرار وثیقه؛ تداوم بازداشت محمد مردی و فرهاد پاکروح در تبریز

جمعه, 10ام آبان, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – محمد مردی و فرهاد پاکروح، دو فعال ترک (آذربایجانی) از روز دوشنبه ۶ آبان ماه در بازداشت به سر می برند. علیرغم تعیین وثیقه تاکنون از قبول قرار و آزادی آنان جلوگیری شده است. بازداشت این شهروندان در مقابل زندان تبریز و در حین آزادی شهروندان بازداشت شده در مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی به بهانه عکس برداری از آزادشدگان صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد مردی و فرهاد پاکروح، روز دوشنبه ۶ آبان ماه ۹۸، در مقابل زندان تبریز بازداشت شده اند.

روز دوشنبه هفت تن از شهروندان بازداشت شده در جریان سالگرد درگذشت غلامرضا امانی در تبریز با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده بودند. بازداشت محمد مردی و فرهاد پاکروح به دلیل استقبال و عکس برداری از شهروندان آزاد شده از زندان تبریز صورت گرفته است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان، “پس از بازداشت ابتدا برای آقایان مردی و پاکروح قرار کفالت تعیین شد و پس از تامین قرار توسط خانواده، قرار کفالت آنان به وثیقه ۵۰ میلیون تومانی افزایش پیدا کرد. روز جاری در پی اعلام بازپرس شعبه ۱ دادسرای شهید بهشتی تبریز، خانواده این شهروندان جهت تامین قرار وثیقه مراجعه کردند با این حال توسط بازپرس به بهانه ادامه روند رسیدگی از قبول وثیقه خودداری شد”.

لازم به ذکر است محمد مردی پیش از این نیز در جریان مراسم سالانه قلعه بابک در تیرماه ۹۷ و تیرماه ۹۶ به همراه تعدادی دیگر از شرکت کنندگان بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.