دخالت جمهوری اسلامی در کشورهای خاورمیانه و رشد احساسات ضد ایرانی در میان اعراب

جمعه, ۱۰ام آبان, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

بهروز ستوده

در راستای پیاده کردن افکار مالیخولیائی خمینی مبنی بر صدور انقلاب اسلامی و شیعه گستری در دنیا و خاورمیانه که سیاست خارجی جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال گذشته بر آن پایه استوار گردیده است، و همچنین سیاست های مخرب قدرتهای جهانی که  جز به گسترش حوزه نفوذ سیاسی و اقتصادی خود و کسب سود و منافع بیشتر در کشور دیگر به چیزی نمی اندیشند، این منطقه از جهان امروزه به صحنه جنگها و زد و خوردهای خونینی تبدیل شده است که قربانیان اصلی این منازعات مردم بی پناه خاورمیانه هستند واین منازعات حاصلی جز مرگ و فقر و آوارگی چیز دیگری برایشان برجای نمیگذارد. گرچه برخی از گروههای سیاسی اپوزیسیون و لابی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور تلاش دارند نقش مخرب جمهوری اسلامی را در منازعات جاری خاورمیانه را کم رنگ جلوه دهند و نقش امریکا و اسرئیل و عربستان سعودی را در این جنگها پٌررنگ سازند، اما واقعیت این است که نقش عمده و عامل اصلی اوضاع آشفته کنونی خاورمیانه ، جمهوری اسلامی و سیاست توسعه طلبانه حاکمیت فاشیسم مذهبی ولایت فقیه است که رؤیای برپائی خلافت شیعه را بر بخشی از خاورمیانه در سر می پرود. فاشیسم مذهبی که به هیچ قاعده و قانون بین المللی و همزیستی مسالمت آمیز با دیگران و همسایگان خود پای بند نیست و حیات و بقای خود را در جنگ و ستیز با دیگران و صدور انقلاب اسلامی به سرزمین های دیگر میداند.

اگر روزی آمار دقیقی از بودجه ای که جمهوری اسلامی صرف صدور انقلاب و شیعه گستری در دنیا و بویژه در خاورمیانه و شمال افریقا نموده است بدست آید خواهید دید که این حکومت تبهکار چه سرمایه عظیمی را که میبایستی صرف عمران و آبادی ایران گردد، برای ناآرام کردن و آشوبگری درخاورمیانه وبه خیال خود “ضربه زدن به استکبار” به هدر داده است. امروزه کشوری در خاورمیانه سراغ نداریم که جمهوری اسلامی در آن کشور دار و دسته ای تروریستی براه نینداخته باشد. از پاکستان و افغانستان و تاجیکستان در شرق خاورمیانه گرفته تا عراق و سوریه و لبنان و نوار غزه در غرب خاورمیانه و یمن و بحرین و عربستان و کشورهای شمال افریقا در جنوب، همه جا گروههای تروریستی شیعه مذهب بوسیله شاخه برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(نیروی قدس به فرماندهی قاسم سلیمانی) از نظر مالی، تسلیحاتی و آموزشی تغذیه میشوند. خطر دستیابی فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران به بمب اتمی تنها بخشی کوچکی از خطر بزرگتر آشوبگری و سلب امنیت از تمام کشورهای خاورمیانه است که در دستور کار رهبر جمهوری اسلامی قرار دارد. آنچه که رهبران جنایتکار جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال حکومت خود آموخته اند نه فن مدیریت جامعه و پاسخگوئی به نیازمندی های مردم، بلکه فقط و فقط سرکوب وحشیانه معترضان و منتقدان و توسل به ترور و زندان و شکنجه و اعدام و ایجاد رعب و وحشت در عرصه سیاست داخلی ، و صدور انقلاب و شیعه گستری و بحران سازی و تنش آفرینی و گروگانگیری و باج خواهی در عرصه سیاست خارجی بوده است.کارنامه سیاه  ۴۰ سال حکومت ننگین جمهوری اسلامی را که ورق بزنید جز این چیزی مشاهده نخواهید کرد.

هم اکنون بادهای مخالف علیه حکومت تروریست و تروریست پرور جمهوری اسلامی از هر سو وزیدن گرفته است. سیاست صدور انقلاب و شیعه گستری حکومتی که درازای ویرانی ایران و رشد روزافزون فقر و بیکاری و گرانی و فحشا و اعتیاد و فرار مغزها از ایران و غیره و غیره توسط جانیان حاکم بر ایران دنبال شده است، اینک نتایج شوم خود را ببار آورده است، و مردم در کشورهای خاورمیانه بدرستی دریافته اند که شبه نظامیان و نیروهای وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشورهای خاورمیانه ، روی دیگر سکه داعش اند که هدفی جز ایجاد رعب و وحشت در مردم برای پیاده کردن قوانین ضد بشری شرعی در جامعه نداشته و ندارند. دو دولت عراق و لبنان که بخاطر نفوذ نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی در ساختار سیاسی معیوب این کشورها به فساد سیاسی و اقتصادی کشیده شده اند نمونه بارزی از تبهکاری و دخالت جمهوری اسلامی در این کشورها است. تقسیم قدرت در ساختار سیاسی کشور بر اساس مذهب و قوم و سهمیه بندی پارلمان و کابینه دولت و مسئولیت های مدیریتی کشور در بین احزاب و گروههای مذهبی، عملاً ناکارآمدی خود را در عراق و لبنان  به اثبات رساندند و زمینه مناسبی را برای نفوذ جمهوری اسلامی در این کشورها فراهم کرده اند. بیهوده نیست که یکی از خواسته های مردم در عراق و لبنان اعتراض به قانون اساسی و ساختارسیاسی این کشورها است، و بیهوده نیست که خامنه ای جنایتکارکه مزدوران و جیره خواران اش بخاطر ساختار معیوب قانون اساسی و قانون انتخابات این کشورها، در دولت های عراق و لبنان امکان حضور پیدا کرده اند اینک در مقابل مردم معترض به ساختار سیاسی قرار گرفته اند. مردم در لبنان و عراق خواهان تغییر ساختار سیاسی کنونی کشور خود شده اند، اما خامنه جنایتکار در ایران از تغییر ساختار سیاسی در این دو کشور به هراس افتاده و میگوید: “مطالبات معترضان باید در چارچوب ساختارهای قانونی مطرح و پیگیری شوند” ! خامنه ای خوب میداند که اگر خواسته های معترضان در عراق و لبنان مبنی بر اصلاح قانون اساسی و اصلاح قانون انتخابات در این کشورها تحقق یابد، مزدوران و جیره خواران ولایت فقیه دراین دو کشور براحتی نخواهند توانست دولت را بازیچه سیاست های مخرب جمهوری اسلامی کنند. مردم عراق و لبنان بدرستی دریافته اند که لازمه و پیش شرط مبارزه با فساد و فرقه گرائی در کشورشان، قطع نفود جمهوری اسلامی و دست نشاندگان و وابستگان به ولایت فقیه در کشور خودشان میباشند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس برای حمایت از دولت عادل المهدی نخست وزیرعراق  با فرماندهان حشدالشعبی وابسته به جمهوری اسلامی  و برخی از مقام های عراقی ملاقات کرده است، دخالت جمهوری اسلامی در عراق و سایر کشورهای خاورمیانه اکنون امر پوشیده و پنهانی نیست ، همه میدانند که حکومت اسلامی در عراق و سوریه و لبنان و یمن نیروی نظامی و شبه نظامی دارد و این نیروها در راستای منافع مذهبی جمهوری اسلامی و بی ثبات کردن حکومت های کشورهای منطقه عمل میکنند. بی تردید مردم در کشورهای عربی از خود میپرسند که جمهوری اسلامی به چه حقی در کشورشان از پیروان شیعه مذهب که شهروند عراقی یا لبنانی هستند  نیروهای شبه نظامی سازماندهی کرده است تا این نیروها به سرکوب معترضان و مخالفان دولت اقدام کنند. بدون شک مردم عراق و لبنان و سوریه و یمن از خود میپرسند که آیا این امر به معنی نقض حاکمیت ملی کشورشان توسط جمهوری اسلامی نیست؟

مردم معترض در عراق و لبنان طی هفته های اخیر، در بسیاری از تظاهرات پرجم جمهوری اسلامی و عکس های خمینی و خامنه ای  را به آتش کشیده و مراکز وابسته به حزب الله و حشدالشعبی عراق یعنی دو بازوی تروریستی جمهوری اسلامی در منطقه را تخریب کرده اند. شاهدان عینی از حمله مردان موتورسوار و نقاب دار حشدالشعبی  به صفوف تظاهرکنندگان و تیراندازی  تک تیراندازهای کمین کرده در معابر و پشت بامها به سوی مردم گزارش داده اند. و این همان شیوه آدمکشی و مقابله با مبارزات مردم است که جمهوری اسلامی ۴۰ سال است علیه مردم ایران بکار میبرد و به مزدوران خود در کشورهای خاورمیانه آموزش داده است. حزب الله لبنان، حشدالشعبی عراق و دهها گروه تروریستی دیگر در کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا همه توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی وبا پول مردم ایران تربیت و تعلیم دیده اند و هم اکنون نیز حقوق ماهیانه خود را از بودجه سری بیت رهبری حکومت ولایت فقیه دریافت میکنند. دخالت جمهوری اسلامی و جنایات جیره خواران شیعه مذهب وابسته به بیت رهبری ولایت فقیه در کشورهای خاورمیانه،  گذشته از اینکه سیاستی است جنایتکارانه و برخلاف منافع ملی مردم ایران ، در دراز مدت نیز به همزیستی مسالمت آمیز و روابط ملت های این منطقه آسیب های جبران ناپذیر وارد خواهد کرد.

ضروری است گروههای سیاسی اپوزیسیون  و نیروها و شخصیت های ملی و صلح طلب ایرانی،  با مردم کشورهای عراق و لبنان و سوریه و یمن و غیره که جمهوری اسلامی در کشورهای آنان دخالت نظامی و سیاسی کرده و برای تحقق اهداف پلید شیعه گستری و ایجاد امپراتوری مذهبی، جنایات فراوانی در آن کشورها مرتکب شده است ابراز همدردی کنند و یاد آور شوند که مردم ایران با آنچه مزدوران و جیره خواران جمهوری اسلامی در کشور آنان و علیه شهروندان آن کشورها انجام میدهند شدیداً مخالف اند. باید به مردم کشورهای خاورمیانه یادآور شد که حساب جمهوری اسلامی را از حساب مردم ایران که خود قربانی جنایات جمهوری اسلامی اند جدا کرده، اجازه ندهند اقدامات جنایتکارانه جمهوری اسلامی باعث رشد احساسات ضد ایرانی در میان پاره ای از شهروندان کشورهای عربی گردد.

۱۰ آبان ماه ۱۳۹۸

۱ نوامبر ۲۰۱۹


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.