قدیانی: ولایت فقیه «عمود خیمه ظلم» به مردم در ۴۰ سال گذشته است

دوشنبه, 13ام آبان, 1398
اندازه قلم متن

 

ابوالفضل قدیانی، فعال و منتقد سیاسی جمهوری اسلامی، نظریه «ولایت فقیه» و حاکمیت آن را «عمود خیمه» ظلمی دانست که در طول ۴۰ سال گذشته بر مردم ایران رفته است.

آقای قدیانی در مصاحبه با وب‌سایت «زیتون» گفته است: «ولایت فقیه عمود خیمه ظلمی است که این سال‌ها بر مردمان ایران رفته است و وجدان منصفی نیست که این حقیقت را درنیافته باشد. چهل سال گذشته آزمون فیصله‌بخش رد تئوری ولایت فقیه است؛ نظریه‌ای مبتنی بر تحقیر انسان، نظریه‌ای که انسان در آن همیشه نابالغ است و هرگز از نظر عقلی به بلوغ نمی‌رسد».

این ناراضی سیاسی همچنین اعلام کرد که میرحسین موسوی نیز «در گذر این سال‌ها از ولایت فقیه عبور کرده است».

آقای قدیانی که در سال‌های اخیر از مخالفان جدی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بوده، پیش از این تاکید کرده بود که رهبر جمهوری اسلامی باید برود تا راه برای رفراندوم و ایجاد یک «نظام جمهوری دموکراتیک سکولار» فراهم شود.

وی در مصاحبه جدید خود نیز درباره اینکه چرا در بیانیه‌های خود آیت‌الله خامنه‌ای را هدف قرار می‌دهد، گفت که «شخص او محور و ستون خیمه استبداد دینی است».

آقای قدیانی همچنین از اینکه اصلاح‌طلبان حکومتی به گفته او، «به تمام تحمیل‌های غیرقانونی و غیردمکراتیک و خلاف موازین عرفی و حقوقی که از سوی نهادهای امنیتی و شورای نگهبان به آنها حقنه می‌شود تن می‌دهند»، انتقاد کرد.

وی تاکید کرد که این عملکرد نشانه تسلیم‌طلبی و «اصلاح‌ناطلبی» است.

این فعال سیاسی همچنین گفت که «قدرت استبدادی با انعطاف مخالفین، منعطف نمی‌شود، بلکه در مقابل ایستادگی و مقاومت مدنی و سیاسی نرم می‌شود».

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.