نامه سرگشاده ۱۵۰ فعال مدنی برای پیگیری وضعیت درمانی آرش صادقی

پنجشنبه, 16ام آبان, 1398
اندازه قلم متن

گروهی از فعالان مدنی و همچنین خانواده زندانیان سیاسی با انتشار نامه‌ای نسبت به وخامت اوضاع جسمی آرش صادقی ابراز نگرانی کردند. آرش صادقی، کنشگر مدنی است که از سرطان استخوان رنج می‌برد. صادقی در رجایی‌شهر زندانی است.

    
Iran Arash Sadeghi, politischer Gefangener (fa.iran-hrm)

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران با انتشار گزارشی خبر از نامه سرگشاده ۱۵۱ نفر از فعالان مدنی و خانواده زندانیان سیاسی در مورد وضعیت جسمانی آرش صادقی داده است.

امضا کنندگان این نامه نسبت به وضعیت جسمانی آرش صادقی ابراز نگرانی کرده و خواستار انتقال سریع او به بیمارستان شده‌اند.

آرش صادقی در زندان رجایی‌شهر به سر می‌برد و ماموران زندان به‌رغم توصیه‌های تیم پزشکی، از انتقال او به بیمارستان و انجام پرتودرمانی خودداری می‌کنند.

هرانا متن کامل نامه این کنشگران مدنی و سیاسی همراه با نام امضا کنندگان آن را منتشر کرده است. در این نامه از جمله چنین آمده است:

«با گذشت یک سال از عمل جراجی آرش و با گذشت بیش از دو سال از شروع بیماری، همچنان با اعزام وی به مراکز تخصصی درمانی مخالفت می‌شود و او را از درمان که از حقوق اولیه زندانیان است، محروم کرده‌اند.»

بی‌توجهی به توصیه تیم پزشکی

در این نامه همچنین به افزایش میزان عفوت در بدن این کنشگر مدنی اشاره شده و اعلام شده است که دست راست او از کتف تا ناحیه انگشتان متورم و بی حس شده است.

در این نامه به توصیه تیم پزشکی مبنی بر انتقال آرش صادقی به بیمارستان نیز اشاره شده و از بی‌توجهی مسئولان زندان به نیازهای درمانی این زندانی انتقاد شده است.

گلرخ ایرایی، همسر آرش صادقی نیز در توییتر خود نوشته که دادستاانی و ضابطین قضایی با اعزام آرش به بیمارستان مخالفت می‌کنند.

گلرخ ایرایی@golrokhiraee
 

با وجود شکیبائی بیش ازحد مان،همچنان عوامل دادستانی و ضابطین قضائی(بازجویان پرونده)با اعزام آرش مخالفت می کنند.
این بی خردی در شرایطی انجام می شود که جان آرش(نه سلامتش)در خطر است.
دست از کار افتاده،میزان عفونت در بدن زیاد شده و اسکن جهت اطمینان از عدم بروز مجدد تومور انجام نمی شود https://twitter.com/hra_news/status/1192118641896173568 

خبرگزاری هرانا @hra_news
 

۱۵۱ تن از فعالین و خانواده زندانیان سیاسی با انتشار نامه ای سرگشاده خواهان رسیدگی فوری به وضعیت درمانی #آرش_صادقی، زندانی سیاسی بیمار زندان #رجایی_شهر کرج شدند.https://www.hra-news.org/?p=220274 

View image on Twitter
۲۳۷ people are talking about this
 
 

آرش صادقی مبتلا به بیماری سرطان استخوان است و می‌بایست هر چهار ماه به بیمارستان منتقل شده و تحت پرتودرمانی قرار گیرد. این در حالی است که مسئولان زندان بیش از یک سال است که مانع از انتقال او به بیمارستان شده‌اند.

امضا کنندگان این نامه سرگشاده خواستار رسیدگی فوری به وضعیت جسمانی آرش صادقی شده‌اند. آن‌ها “ارگان بازداشت کننده، ضابطین قضایی و دادستانی” را مسئول جان آرش صادقی دانسته‌اند.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.