سردار نجات : رهبر با حمایت از افزایش بهای بنزین از سقوط نظام جلوگیری کرد

چهارشنبه, 6ام آذر, 1398
اندازه قلم متن

media

سردار پاسدار حسین نجات معاون فرماندۀ سپاه پاسداران

سردار پاسدار حسین نجات، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران و از مسئولان ارشد امنیتی “بیت رهبری” در سخنانی که امروز سه شنبه پنجم آذر ماه، در جمع بسیجی های شهرستان اراک ایراد کرد، گفت که اگر علی خامنه ای از تصمیم سران سه قوه مبنی بر افزایش بهای بنزین حمایت نمی کرد کار به انقلاب یا خیابان و بالاخره سقوط سران و ارکان نظام اسلامی می کشید.

سردار حسین نجات گفته است : اگر رهبر از تصمیم افزایش بهای بنزین حمایت نمی کرد “دیگر تصمیم[گیری] ها به کف خیابان ها می آمدند.” معاون فرماندۀ سپاه پاسداران سپس افزوده است : “اگر تصمیم[گیری]ها کف خیابانی ادامه می‌یافت” آنوقت “سوءاستفاده کنندگان خواسته های بعدی خود [یعنی] استعفای سران قوا، استعفای مجلس و فروپاشی انقلاب [نظام] را به خیابان های می آوردند.”

سردار حسین نجات سپس تصریح کرده است که علت حمایت رهبر جلوگیری از سقوط سران نظام بوده است. وی در توصیف توضیح خود تأکید کرده است : آنچه می گویم “پاسخ کسانی است که دلیل حمایت رهبری از سهمیه بندی [بنزین] را می پرسند”. با این توضیح فرماندۀ سپاهی تلویحاً تأئید کرده است که حمایت علی خامنه ای از افزایش بهای بنزین اعتراض ها یا سئوال هایی را در درون نظام اسلامی برانگیخته است.

سردار حسین نجات تأکید کرده است که “بنابراین رهبری به موقع توطئۀ دشمنان را برطرف کردند.” او سپس از بسیجی ها خواسته است که خود را برای در دست گرفتن مدیریت کشور و دولت آماده کنند.

حسین نجات در سخنانش به همزمانی اعتراض های خیابانی ایران، عراق و لبنان که همگی رهبران جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته اند اشاره کرده و گفته است این ناآرامی ها را عربستان، اسرائیل و آمریکا از “چندی پیش” سازماندهی و سپس هدایت کرده اند.

دیروز دوشنبه چهارم آذر ماه فرماندۀ سپاه پاسداران، حسین سلامی، اعتراض های خیابانی ایران را “جنگ جهانی” خواند و افزود : اگر در این جنگ از رهبر فاصله بگیریم “افتاده”ایم و جز “هلاکت و مصیبت” نتیجه ای نخواهیم دید.

به فاصلۀ چند روز پس از شروع اعتراض های خیابانی به افزایش بهای نفت در ایران، آیت الله خامنه ای ضمن حمایت از این تصمیم، معترضان خیابانی را “اغتشاشگر” نامید و خواستار برخورد قاطعانه با آنان شد. علیرغم اینکه خود علی خامنه ای افزایش بهای بنزین را تصمیم مشترک سران سه قوه نظام اسلامی معرفی کرده، رؤسای دو قوۀ مقننه و قضاییه به انحای مختلف عدم موافقت قطعی خود را با این تصمیم اعلام کرده اند.

تسنیم

به نقل از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.