کارگران شهرداری مریوان: ۵ ماه است که حقوق نگرفته‌ایم

جمعه, ۱۵ام آذر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

استان وایر– کارگران شهرداری مریوان از ادامه تاخیر در پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند. به گفته کارگران: «شهرداری مریوان علاوه بر عدم پرداخت حقوق پنج ماهه کارگران ، معوقات مزدی دیگر از جمله اضافه‌کاری سال‌های ۹۶-۹۷ و ۹۸  را هنوز  پرداخت نکرده. مشخص نیست چه زمانی این مطالبات پرداخت می‌شود.»

این کارگران که تعداد آنها حدود صد نفر است به ایلنا گفته‌اند: «بیش از پنج ماه است که دستمزد نگرفته‌اند؛ دستمزد ماه‌های قبل‌تر هم به صورت علی‌الحساب و ناقص به آنها پرداخت شده است.»

کارگران همچنین می‌گویند: فصل سرما شروع شده اما شهرداری هنوز برای پاکبانان، چکمه و بادگیر تهیه نکرده است؛ ما بدون چکمه در گل و باران، کار نظافت و تمیزکاری شهر را انجام می‌دهیم.

مشکلات کارگران شهرداری این شهر حالا دیگر سابقه دار شده است. سال ۱۳۹۷ عبدالله عبدی نایب رئیس شورای شهر مریوان ضمن تایید عدم پرداخت حقوق و معوقات مزدی کارگران گفته بود: «معضل زباله مریوان به یک بحث جهانی تبدیل شده و متاسفانه تاکنون کار خاصی در جهت ساماندهی زباله این شهرستان صورت نگرفته است.» وی در بخشی دیگر از سخنان خود به حقوق معوقه شش ماه کارگران شهرداری مریوان اشاره و ذکر کرد: هنوز عیدی سال ۱۳۹۵ کارگران شهرداری مریوان پرداخت نشده است.

انتقادات کارگران به شرایط وخیم اقتصادی در حالی صورت می‌گیرد که شهرداری مریوان، مشکلات مالی و کمبود نقدینگی را دلیل اصلی شرایط می‌داند. شهرداری معتقد است بخش بزرگی از مشکلات فعلی، نتیجه سوءمدیریت مدیران قبلی شهرداری است. آنها بارها تاکید کرده‌اند به محض حل شدن مشکلات و تامین نقدینگی، معوقات کارگران پرداخت خواهد شد !


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.