بهانه تراشی مسئولین زندان در اعزام منیره عربشاهی به مرکز درمانی خارج از زندان

یکشنبه, 17ام آذر, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – منیره عربشاهی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین، امروز شنبه ۱۶ آذرماه علیرغم تایید پزشک زندان جهت انجام آزمایش، سونوگرافی و بیوپسی غدد، با بهانه تراشی مسئولین از اعزام به مرکز درمانی خارج از زندان محروم شد. گفته می‌شود ممانعت از اعزام خانم عربشاهی به بهانه امتناع وی از پوشیدن لباس زندان و عدم قبول دستبند و پابند جهت اعزام صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۸، منیره عربشاهی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین علیرغم تایید پزشک زندان جهت انجام آزمایش، سونوگرافی و بیوپسی غدد، با بهانه تراشی مسئولین زندان از اعزام به مرکز درمانی خارج از زندان محروم شد.

این اقدام مسئولین زندان به بهانه امتناع خانم عربشاهی از پوشیدن لباس زندان و عدم قبول دستبند و پابند جهت اعزام صورت گرفته است.

به گفته یک منبع مطلع “مسئولان زندان پیشتر در پی درخواست‌های مکرر زندانیان سیاسی بند زنان اوین، با اعزام زندانیان زن سیاسی در این زندان بدون دستبند، پابند و پوشیدن لباس زندان موافقت کرده بودند؛ اکنون مجددا گفته‌اند که زندانیان سیاسی تنها در صورت پوشیدن لباس زندان و همراه با دستبند و پابند و در صورت پرداخت هزینه‌های درمان توسط زندانی به مراکز درمانی اعزام می‌شوند”.

منیره عربشاهی، فعال مدنی ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه ۲۲ فروردین‌ماه امسال در پی مراجعه به بازداشتگاه وزرا در تهران جهت پیگیری وضعیت دخترش یاسمن آریانی که یک روز پیش از آن بازداشت شده بود، بازداشت شد. خانم عربشاهی یک روز بعد به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

روز چهارشنبه ۵ تیرماه کیفرخواست پرونده منیره عربشاهی، همزمان با فرزندش یاسمن آریانی و دیگر هم پرونده آنان مژگان کشاورز پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به آنها ابلاغ شد.

منیره عربشاهی نهایتا اوایل مردادماه امسال توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس و از بابت اتهام “تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا” به ۱۰ سال حبس و مجموعا به ۱۶ سال حبس محکوم شد. در صورت قطعی شدن این حکم و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

امیر رئیسیان وکیل مدافع یاسمن آریانی و منیره عربشاهی پیشتر در این خصوص به گزارشگر هرانا گفته بود “در جریان این پرونده، نه در مرحله بازپرسی در دادسرا و نه در جلسات دادگاه به هیچ عنوان اجازه ورود به وکلا داده نشد”.

منیره عربشاهی در تاریخ ۲۲ مردادماه همراه با دخترش یاسمن آریانی، صبا کردافشاری و مژگان کشاورز از زندان قرچک ورامین به بند زنان زندان اوین منتقل شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.