تجمع اعتراضی کوی بهشتی دانشجویان «شهید بهشتی»

سه شنبه, 26ام آذر, 1398
اندازه قلم متن

شماری از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، در محوطه خوابگاه این دانشگاه، تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

خبرگزاری فارس نوشته این دانشجویان از ساعت هشت شب روز سه‌شنبه، ۲۵ آذر، تجمع خود را در «بیرون از محوطه خوابگاه واقع در بلوار ولنجک» شروع کردند.

بر اساس این گزارش، دانشجویان معترض، «با آتش زدن مقداری کاغذ و چوب در میان بلوار ولنجک باعث اختلال در رفت و آمد خودروها شدند.»

بر اساس ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی از این تجمع منتشر شده، اعتراض دانشجویان تا بامداد روز چهارشنبه، ۲۶ آذر ادامه داشته و شماری از مسئولان دانشگاه نیز در جمع آنها حضور یافته‌اند.

دانشجویان معترض شعار می‌دادند «از خون جوانان وطن لاله دمیده، عدالت کجایی؟» و «بریز بیرون داد بزن حقت رو فریاد بزن.»

هنوز اطلاعات بیشتری از این تجمع منتشر نشده و ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نیز تنها تصاویر بسته‌ای از این تجمع و شعار دادن دانشجویان را نشان می‌دهد.

این تجمع پس از سرکوب خشن اعتراض‌ها در ایران نسبت به افزایش قیمت بنزین که منجر به بازداشت تعداد زیادی دانشجو شد، صورت می‌گیرد؛ بازداشت‌هایی که مقام‌های امنیتی و انتظامی آنها را «پیشگیرانه» عنوان کرده‌اند.

فریادی در گلو هستم@faryad200

در خوابگاه کوی این دانشگاه تجمع کردند و فریاد زدند: «بریز بیرون؛ داد بزن؛ حقتو فریاد بزن!»
«از خون جوانان وطن لاله دمیده، عدالت کجایی؟»

ویدئوی جاسازی شده

توییت‌های دیگر فریادی در گلو هستم را ببینید

این تجمع در عین حال در آستانه روز پنجم دی صورت گرفته که خانواده پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراض‌های اخیر از مردم دعوت کرده‌اند در این روز و همزمان با چهلمین روز کشته‌شدن وی، بر سر مزار وی حضور یابند.

چند تن از مادران کشته‌شدگان چهار دهه جمهوری اسلامی نیز در بیانیه‌ای از مردم دعوت کرده‌اند روز پنجم دی‌ماه، یاد قربانیان حوادث اخیر در ایران را گرامی دارند.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.