«درخواست کتبی وزیر اطلاعات» برای جلوگیری از برخی فعالیت‌های محمود صادقی

دوشنبه, 2ام دی, 1398
اندازه قلم متن

شکایت وزارت اطلاعات از محمود صادقی به دلیل پیگیری پرونده ترور «دانشمندان هسته‌ای» توسط این نماینده مجلس است

شکایت وزارت اطلاعات از محمود صادقی به دلیل پیگیری پرونده ترور «دانشمندان هسته‌ای» توسط این نماینده مجلس است

محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، در نامه‌ای به علی لاریجانی، رئیس‌مجلس، از او خواسته است که از «حرکت‌های خلاف منافع ملی محمود صادقی جلوگیری شود».

به گفته محمدجواد جمالی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، این نامه ۲۰ آذر امسال ارسال شده و رئیس مجلس آن را برای بررسی به این هیات ارجاع داده است.

آقای جمالی روز ۲۵ آذر خبر داده بود که وزارت اطلاعات به دلیل اینکه آقای صادقی جلساتی با مظنونان قبلی پرونده ترور «دانشمندان هسته‌ای» داشته و «به آن‌ها قول‌های خلاف واقع داده» و برخی از مطالب طبقه‌بندی شده درباره ترور دانشمندان هسته‌ای را بیان کرده»، طرح شکایت کرده است.

آقای صادقی روز ۲۷ آذر در صفحه توئیتر خود نوشت که وزارت اطلاعات از او شکایت نکرده و «به رئیس مجلس نامه نوشته است».

محمود صادقی

@mah_sadeghi

پیرو انتشار خبری به نقل از سخنگوی هیأت نظارت مبنی بر شکایت وزارت اطلاعات از اینجانب، موضوع را پیگیری کردم؛ معلوم شد وزارت اطلاعات از من شکایت نکرده، بلکه به رییس مجلس نامه‌ نوشته است. از محتوای نامه اطلاع ندارم. انتظار می‌رود سخنگو اظهارات خود را اصلاح کند.

۱۱۱ people are talking about this

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اما می‌گوید که آقای صادقی اشتباه می‌کند و وزارت اطلاعات در نامه‌اش خواستار بررسی موضوع فعالیت‌های آقای صادقی در این هیات شده است.

محمود صادقی که در ماه‌های اخیر پیگیر پرونده ترور «دانشمندان هسته‌ای» بود، روز ۱۲ شهریور امسال خبر داد که وزارت اطلاعات ایران در سال ۹۱، ۵۳ نفر را بابت پرونده ترور «دانشمندان هسته‌ای» بازداشت کرده و پس از «احراز بی‌گناهی» آنها، چهار میلیارد تومان بابت جبران خسارت به این افراد پرداخت کرده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.