بیانیه ‏ی حزب ملت ایران در یادبود چهلمین روز جان‏باختگان راه آزادی

چهارشنبه, 4ام دی, 1398
اندازه قلم متن

بیانیه‏ی حزب ملت ایران در یادبود چهلمین روز جان‏باختگان راه آزادی

هم‏میهنان!

با اندوه فراوان امروز چهل روز از رویداد خونین آبان‏ماه ۹۸ می‏گذرد و صدها تن از هم‏ میهنان به تنگ آمده از نبود آزادی، فقر گسترده، بیکاری، اعتیاد و بی‏فردایی و … در روزگاری چنین سخت، با سرکوب خونین نیروهای امنیتی، مواجه شده و صدها تن، جان باخته و هزاران نفر مجروح و بازداشت شده‏ اند؛ ملت ایران و خانواده ‏های بسیاری را داغ‏دار کرده ‏اند و در نهایت تاسف، شهرهای‏مان به خون به ناحق ریخته شده‏ ی فرزندان این سرزمین، رنگین شده است.

هم میهنان!

آیا اعتراضات و مطالبات به حق مردم که از حقوق قانونی آن‏هاست را  با شیوه ‏های قهرآمیز و خشونت تمام باید پاسخ گفت؟! اما با دریغ و درد فراوان، چنین شده است.

حزب ملت ایران با تسلیت و دل آرامی به مردم ایران، به ویژه خانواده‏های داغ‏دار و مصیبت‏دیده، هم‏دردی خود را نسبت به این تراژدی ملی، بیان داشته و اعلام می‏دارد: همان گونه که بارها گفته ‏ایم و نوشته ‏ایم، مردم ایران با هر گونه خشونت مخالف بوده و آرزومند گوش شنوایی است، برای شنیدن خواسته ‏های به حق خود که همانا آزادی و دموکراسی، رفاه و امنیت اقتصادی، حقوق شهروندی و حکومت قانون است، پاسخ منطقی داده شود، نه با گلوله و سرب داغ. از کاربدستان حاکمیت می‏خواهیم، هر چه زودتر، آمران و عاملان رویدادهای اخیر، دستگیر و در یک دادگاه علنی و صد البته با حضور هیات منصفه و خانواده ‏های جان‏باختگان راه آزادی، محاکمه شوند.

آزادی دربندشدگان اعتراضات اخیر و همه ‏ی زندانیان سیاسی،

خواست حزب ملت ایران است.

                                  حزب ملت ایران

تهران- چهارم دی‏ماه هزار و سیصد نود و هشت خورشیدی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.