نرگس محمدی «با ضرب و شتم و اجبار» به زنجان منتقل شد

پنجشنبه, 5ام دی, 1398
اندازه قلم متن

گزارش‌ها حاکی است که نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و از جمله زنانی که در زندان اوین در اعتراض به کشتار معترضان در آبان تحصن کرده‌، به زندان زنجان منتقل شده است.

پس از آن که رسانه‌های حقوق بشری و فعالان مدنی خبر دادند که خانم محمدی در تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان زنجان خبر داده، همسر او ضمن تایید این خبر از «ضرب و شتم» خانم محمدی نوشت.

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، روز پنج‌شنبه در یک توییت نوشت که خانم محمدی را با «ضرب و شتم و اجبار» از زندان اوین منتقل کرده‌اند.

TAGHI RAHMANI@RahmaniTaghi

دیروز نرگس محمدی با ضرب و شتم و اجبار به زندان زنجان فرستاده شده است.
حتی رئیس زندان اوین چند بار نرگس محمدی را به دیوار کوبیده است.در جریان درگیری ماموران دستان نرگس زخمی و همراه خون ریزی بوده است.
این انتقال نبوده بلکه تبعید همراه با ضرب و شتم بوده است.

۳۳۸ people are talking about this

نرگس محمدی به همراه ۷ زندانی دیگر از روز شنبه ۳۰ آذرماه طی نامه‌ای اعلام کرد که در همبستگی با قربانیان آبا‌ن‌ماه ۱۳۹۸ تا چهلم آنان دست به اعتصاب می‌زند.

به گفته تقی رحمانی، علاوه بر خانم محمدی، منیره عربشاهی، آتنا دائمی، صبا کرد افشاری، یاسمین آریانی، مژگان کشاورز ،سمانه نوروزی مرادی و سهیلا حجاب در این تحصن شرکت دارند.

شماری از خانواده‌های جان‌باختگان سرکوب‌ جمهوری اسلامی برای برگزاری مراسم چهلم قربانیان آبان‌ماه در روز پنجم دی‌ماه فراخوان دادند.

در آستانه پنجم دی، ناهید شیرپیشه و منوچهر بختیاری، پدر و مادر پویا بختیاری و تعداد دیگری از اعضای خانواده آنها توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

پویا بختیاری روز ۲۵ آبان در مهرشهر کرج در جریان اعتراضات به افزایش بهای بنزین به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد. خانواده پویا بختیاری از عموم مردم خواسته‌اند تا در مراسم چهلم وی شرکت کنند.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.