دعای آیت‌الله خامنه‌ای مستجاب شد؛ قاسم سلیمانی کشته شد

جمعه, 13ام دی, 1398
اندازه قلم متن
شیما شهرابی

دست منسوب به جنازه غیر قابل شناسایی قاسم سلیمانی

همه چیز متلاشی شده است نه اثری از خودرو پدیدار است و نه اثری از سرنشیان آن. گفته می‌شود این فیلم که با پس زمینه صداهایی با گویش عربی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، متعلق به خودرویی است که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران به همراه چند مقام ارشد حشد الشعبی سوار بران بوده‌اند. خودرویی که مورد حمله هوایی قرار گرفته و سرنشینانش در دم جان داده‌اند.

خودروی حامل قاسم سلیمانی و همراهانش در آتش

تلویزیون دولتی عراق بامداد جمعه گزارش داد که در جریان حمله هوایی در محدوده ترابری فرودگاه بغداد به دو کاروان خودروهای «حشد الشعبی» قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به همراه چند مقام ارشد حشد الشعبی کشته شده است. این تلویزیون همچنین گفته است ابومهدی المهندس، معاون گروه حشد الشعبی نیز یکی از کشته شدگان است.

اسکناس سوخته از جیب جنازه قاسم سلیمانی

ابتدا خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران این خبر را با عنوان «ادعای تلویزیون عراق درباره شهادت «حاج قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» » منتشر کرد و نوشت خبرگزاری فارس به طور مستقل قادر به تائید این خبر نیست. با این حال ساعتی بعد شبکه خبر صداو سیما کشته شدن قاسم سلیمانی را تائید کرد. پنتاگون نیز ساعتی بعد کشته شدن قاسم سلیمانی را در این حمله تائید کرد و فاکس نیوز گزارش داد که این حمله با دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا انجام شده است.

شبکه خبر تلویزیون ایران پس از اعلام خبر کشته شدن سلیمانی یک نوار مشکی به نشانه عزاداری روی صفحه تلویزیون قرار داد.

قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران یکی از نورچشمی‌های آیت‌الله خامنه‌ای بود. او فرمانده اجرای سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی در یمن و سوریه،لبنان و عراق بود. اسفند ماه سال گذشته آیت‌الله خامنه‌ای بالاترین نشان نظامی ایران را که نشان «ذوالفقار» نام دارد به او اعطا کرد و دعا کرد او به شهادت برسد. در ادبیات حکومت ایران، جنگیدن در عراق و سوریه، جنگ در راه خدا خوانده می‌شود و کشته شدن در راه خدا شهادت نامیده میشود و در باور آن‌ها رسیدن به مقام شهادت سعادت می‌خواهد. ایت‌الله خامنه‌ای در جلسه اهدای نشان ذوالفقار به سلیمانی در بخشی از سخنرانی‌اش گفت: «ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا. هنوز سال‌ها جمهوری اسلامی با ایشان کار دارد. امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد.»

به نظر می‌رسد دعای آیت‌الله خامنه‌ای در کمتر از یکسال در حق او مستجاب شده است. حالا رسانه‌های جمهو ری اسلامی او را شهید می‌نامند.

آیت‌الله خامنه‌ای پیش از این نیز در سال ۱۳۹۰ او را شهید زنده نامید، لقبی که از سوی طرفداران حکومت در مورد سلیمانی به کار برده می‌شد. حتی فرماندهان حشد الشعبی مثل ابومهدی مهندس که حالا همراه او کشته شده است او را شهید زنده می نامند.

حشد الشعبی را شعبه سپاه قدس در عراق می‌نامند. گفته می‌شود این گروه شبه نظامی توسط سپاه پاسداران هدایت می‌شود. در جریان سیل ایران در نوروز امسال نزدیکی قاسم سلیمانی و این گروه شبه نظامی در انظار عمومی نمایان شد. قاسم سلمیانی با همراهی گروه شبه نظامی حشد الشعبی راهی خوزستان شد، وقتی دستور تخلیه یک روستا را می‌نوشت، کنار دست او ابومهدی مهندس قرار داشت. این بار هم گفته می‌شود او کنار دست سلیمانی بوده و همزمان با او کشته شده است.

روزنامه شرق چندی پیش مصاحبه ابومهدی المهندس را با روزنامه الاخبار لبنان منتشر کرد. در مقدمه این مصاحبه ابومهدی اینطور معرفی شده است: «او را بازوی راست قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس می‌دانند. هرچند قیافه‌اش کاملا شبیه ایرانی‌هاست اما ایرانی نیست. خیلی‌ها در عراق و خارج از عراق او را وابسته به ایران می‌دانند اما چنین نیست. دوستانش او را سرداری بزرگ می‌دانند که ترجیح می‌دهد گمنام باشد. به او القاب « ابومهدی» «مهندس» و… داده‌اند و می‌گویند او «حاجی» و قاسم سلیمانی «حاجی بزرگ» است.

ابو مهدی المهندس در مستندی که از شبکه افق پخش شد، گفته بود: «افتخارم این است که سرباز سردار قاسم سلیمانی هستم و دوست دارم در ایران دفن شوم.»

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.