۲۲ دیماه: مردم معترض مجروحان را یاری می‌کنند

دوشنبه, ۲۳ام دی, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

شلیک با گلوله جنگی به معترضان

گلوله خوردن سه زن معترض

تهران یکشنبه ۲۲ دی ۸ شب/ تقاطع آزادی و استاد معین

حضور گسترده نیروهای امنیتی در تهران

فتانه، شهروندخبرنگار ایران‌وایر در پیامی صوتی می‌گوید: با خواهرم برای احترام به جانباختگان هواپیمای اوکراینی مانند مابقی مردم به خیابان رفته بودیم. میدان انقلاب تا آزادی مملو از آدم بود. انقدر نیرو آورده بودند که برای بازداشت هر کدام از ما چند نفر می‌توانست باشد. بدون اینکه شعاری بدهیم در حال قدم زدن بودیم که یکی از نیروهای امنیتی با لگد من را زد، تفنگش را مسلح کرد و روی شکمم گذاشت، گفت: نری شلیک می‌کنم. با لگد من را روی زمین پرت کرد و همکارش هم با باتوم به جان خواهرم افتاد. دست خواهرم از سه جا شکسته و گچ گرفته شد.

همین طور در خیابان به همه با تفنگ‌های ساچمه‌ای شلیک می‌کردند. قبل از این اتفاقات در پیاده رو نرسیده به کارگر موتوری‌های بسیج شروع به شلیک به مردم با تیرهای پلاستیکی کردند، یک پسر جوانی جلوی من بود که از ترس او را کشیدم جلو و پشت سرش پنهان شدم تیر به پای او خورد، امروز جوان‌های زیادی در مسیر انقلاب به آزادی جلوی چشمم کتک و تیر خوردند.

مردم را در میدان آزادی با تفنگ ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور زدند

این گزارش را «مازیار» از تهران تهیه و ارسال کرده است. مازیار می‌گوید مردم را با تفنگ ساچمه‌ای می‌زدند. صدای شلیک تیر جنگی هم می‌آمد. تهران از انقلاب تا میدان آزادی امروز به معنی واقعی کلمه صحنه جنگ بود. مردم فقط می‌خواستند عزاداری کنند، می‌توانستند مدیریت کنند به خشونت کشیده نشود اما خودشان از عمد حمله می‌کردند، جلوی چشم خودم ده‌ها نفر با تیر ساچمه‌ای مجروح شدند.

حضور نیروهای سپاه و بسیج بیشتر از یگان‌ویژه است

این گزارش  را تعدادی از شهروندخبرنگاران ایران وایر ارسال  از خیابان آزادی و انقلاب در تهران تهیه و ارسال کرده‌اند.  شهروند خبرنگاران ایران وایر می‌گویند؛ سپاه و بسیج بیشتر از یگان ویژه در خیابان نیرو دارد. مردم را با گاز اشک‌آور می‌زنند و  به زن و مرد رحم نمی‌کنند اما مردم کوتاه نمی‌آیند و در خیابان‌ها مانده‌اند.

سپاه و بسیج با اتوبوس نیرو می‌آورد و با همان اتوبوس‌ها بازداشتی‌ها را می‌برد. مردم نسبت به اعتراضات آبان ماه بیشتر و شجاع‌تر برخورد می‌کنند،  در چند ساعت گذشته هرجا نیروی انتظامی بوده خطاب به آنها شعار داده‌اند؛ «نیروی انتظامی حمایت حمایت» اما این خواسته را از نیروهای سپاه و بسیج نداشته‌اند.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.