اعتصاب غذای سیامک اشرفی در زندان ارومیه

پنجشنبه, ۳ام بهمن, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سیامک اشرفی اشگه سو، زندانی سیاسی از روز سه‌شنبه ۱ بهمن ماه در زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زده است. اعتصاب غذای این زندانی در اعتراض به عدم موافقت با درخواست عفو مشروط و همچنین بی‌احترامی کارمندان دادگاه به خانواده وی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیامک اشرفی اشگه سو، زندانی سیاسی در زندان اوین، از روز سه‌شنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۸ دست به اعتصاب غذا زده است.

اعتصاب غذای این زندانی در اعتراض به عدم موافقت با درخواست عفو مشروط و همچنین بی‌احترامی کارمندان دادگاه به خانواده وی صورت گرفته است.

به گفته یک منبع مطلع، خانواده آقای اشرفی که برای پیگیری درخواست عفو مشروط وی به شعبه ۹ اجرای احکام دادگاه ارومیه مراجعه کرده بودند، با بی‌احترامی کارمندان آن شعبه مواجه شده‌اند.

سیامک اشرفی اشگه سو، پس از طی کردن بیش از ۳ سال از دوره محکومیت خود، درخواست آزادی مشروط داده بود که این درخواست از سوی مسئولان زندان ارومیه پذیرفته شده اما شعبه مسئول واحد اجرای احکام تاکنون از پاسخ دادن به درخواست آزادی مشروط آقای اشرفی امتناع کرده است.

سیامک اشرفی در خردادماه ۱۳۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “عضویت در یکی از گرو‌ه‌های مخالف نظام” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی همچنین در پرونده‌ای دیگر به اتهام “فرار از خدمت سربازی” به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.