اقدام به خودکشی یک زندانی در زندان خرم آباد

جمعه, 11ام بهمن, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در زندان باز خرم آباد، شب سه شنبه ۷ بهمن ماه، از طریق حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زد. این اقدام با مداخله همبندی‌های وی ناموفق ماند. به گفته نزدیکان این زندانی، خودکشی او به دلیل بدرفتاری مسئولان زندان و لغو مرخصی وی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب سه شنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸، یک زندانی در زندان باز خرم آباد از طریق حلق آویز کردن با ملافه، اقدام به خودکشی کرد.

هویت این زندانی “نبی کرمی کفراج” توسط هرانا احراز شده است.

به گفته نزدیکان این زندانی، اقدام به خودکشی او به دلیل بدرفتاری و توهین رییس زندان باز «آقای امیدی» و لغو مرخصی وی صورت گرفته است. این اقدام با مداخله همبندی‌های او  ناموفق ماند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “اقدامات تنبیهی و سختگیرانه رییس زندان، شرایط تحمل دوران محکومیت را برای همه زندانیان در این زندان دشوار کرده؛ به طوری که زندان باز را برای آنها تبدیل به شرایطی سخت کرده است.”

زندان باز معمولا به محلی گفته میشود که زندانیان بصورت نیمه حبس (ترکیب آزادی و حبس) در آن ایام محکومیت خود را می گذرانند.

به گفته این منبع مطلع “از سری اقدامات آقای امیدی رئیس زندان باز خرم آباد استفاده ابزاری از زندانیان است که به مرخصی اعزام می‌شوند، به‌طور مثال با اعطای امتیازات ویژه به برخی زندانیان جهت بهره برداری از رای زندانیان است که در دوران مرخصی زندانیان خانواده‌های خود را راضی کنند به کاندیدای مورد نظر وی در انتخابات رای دهند”.

خودکشی زندانیان به دلیل رفتار نامناسب مسئولان و شرایط نگهداری زندانیان در زندان‌های مختلف ایران مسبوق به سابقه است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.