حدود ۳۰ هزار هکتار از جنگل‎های رودبار در آتش سوخت

یکشنبه, ۲۰ام بهمن, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

حدود ۳۰ هزار هکتار از جنگل‎های رودبار در آتش سوخت

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان از مهار شدن آتش‌سوزی جنگل‌ها در این استان خبر داد.

«سرهنگ محمد قربانی» فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های گیلان گفت: از شب گذشته وضعیت جوی استان با سرما و باد سرد همراه بوده است و در حال حاضر نیز بارندگی داریم. از ساعت ۲۲ شب گذشته به بعد تمام حریق‌ها اطفاء شدند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در جنگل‌ها آتش‌سوزی نداریم که در حال گسترده شدن باشد، زیرا از بعدازظهر روز گذشته از گسترش آتش جلوگیری به عمل آمده است. البته ممکن است درخت‌ها و کنده‌‎هایی که روی زمین افتا‌ده اند دودهایی را از خود ساطع کنند که امکان شعله‌ور شدن آنها وجود ندارد.

سرهنگ قربانی گفت: برای بررسی خسارت‌ها به سادگی نمی‌توان به نتیجه رسید و باید کارشناسان ما بررسی‌ها را از امروز آغاز کنند. تا ساعت ۱۰ شب گذشته  ۹۹ درصد حریق‌ها در ۶۲ تا ۶۴ نقطه رسیده بود که بعضا تا شعاع‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر را در بر گرفته بودند. نیروهای ما آماده‌باش کامل بودند و اجازه ندادند حریق گسترده‌ شود.

قربانی  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در پاسخ به این سوال که حریق چه وسعتی از جنگل‌های گیلان را درگیر کرده است، گفت:  ۹۹ درصد حریق‌ها که در سطح استان رخ داده حدود ۱۳۰ تا ۱۳۵ هکتار بوده‌ است که همگی سطحی بوده‌اند، ولی فعلا آمار دقیق نیست. ما ۱۶ شهرستان در استان داریم که به جز شهرستان‎های املش، آستانه اشرفیه و رودسر مابقی شهرستان‌ها در حوزه حریق قرار داشتند.

وی درباره وضعیت آب و هوای استان گیلان گفت: در حال حاضر هوای استان بسیار سرد بوده و بارندگی داریم. همچنین گزارش شده که رشت فردا بارندگی خواهد داشت. لازم به ذکر است که بیشترین حریق ما در رودبار بوده که حدود ۳۰ هزار هکتار را در بر گرفته است. ما دیگر در این مناطق گسترش آتش و شعله‌ای نداریم.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.