بازداشت همسر و فرزند یک روزنامه‌نگار به اتهام امنیتی

یکشنبه, ۲۷ام بهمن, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن
ایران وایر

همسر و فرزند «عبدالناصر مهیمنی»، روزنامه‌نگار و فعال مدنی شهر گرگان به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت شده‌اند. با این حال مشخص نیست به چه دلایل یا دلایلی این دو شهروند به این اتهام امنیتی متهم شده‌اند. آنها اکنون در زندان اوین به سر می‌برند.

«ساره» و «حامد مهیمنی»، همسر و فرزند عبدالناصر میهمنی شامگاه چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه توسط ماموران امنیتی در محل سکونت‌شان در تهران بازداشت شدند. ماموران با مراجعه شبانه به منزل مسکونی حامد میهمنی  و پس از تفتیش خانه، اقدام به بازداشت او و مادرش که برای دیدن فرزندش به تهران رفته بود، می‌کنند.

یک روز پس از بازداشت‌‌شان، آنها در تاریخ ۲۴ بهمن ماه در تماس کوتاه تلفنی با عبدالناصر مهیمنی خبر می‌دهند که از سوی شعبه ششم بازپرسی دادسرای امنیت اوین به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم شده‌اند.

ساره مهیمنی مدرس زبان انگلیسی در شهر گرگان است و حامد مهیمنی نیز پزشک عمومی ساکن تهران است. او صاحب رتبه نخست کنکور پزشکی استان گلستان در سال ۱۳۸۹ بود.

عبدالناصر مهیمنی، پدر و همسر این دو شهروند بازداشت شده سردبیر سابق روزنامه «اقتصاد گلستان» بوده و مدتی نیز ریاست «خانه مطبوعات» استان گلستان را بر عهده داشته است. آقای مهیمنی علاوه بر روزنامه‌نگاری، فعال مدنی و فرهنگی، عضو سابق در شورای شهر گرگان نیز بوده و پیش از این دو بار بازداشت شده است.

اولین بازداشت او پس از اعتراضات به نتایج انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۹ صورت گرفت.آقای میهمنی پیش از بازداشت  مطالبی در اعتراض به روند غیرقانونی و فله‌ای شهروندان معترض به نتایج انتخابات نوشته بود که منجر به بازداشتش شد. او در نهایتا پس از ۱۷ ماه زندان از زندان با قرار وثیقه آزاد شد.

آقای مهیمنی مجددا در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۱ در منزل فرزند دانشجوی خود در تهران بازداشت و پس از یک روز به زندان امیرآباد گرگان منتقل شد. آقای مهیمنی در اعتراض به روند غیرقانونی خود از زمان بازداشت دست به اعتصاب غذا زد. این فعال مدنی و سردبیر سابق روزنامه اقتصاد گلستان مدتی بعد از زندان آزاد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.