ابتلای محمود صادقی، نماینده مجلس و معاون بهداشت به کرونا؛ تاکید بر «لزوم» مرخصی زندانیان سیاسی

سه شنبه, 6ام اسفند, 1398
اندازه قلم متن

محمود صادقی

محمود صادقی

محمود صادقی، نماینده مجلس تهران و ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آقای صادقی در توییتی که روز سه‌شنبه، ششم اسفند، منتشر شد با تایید ابتلای خود به این ویروس نوشت: «چندان امیدی به ادامه حیات در این دنیا ندارم.»

او همچنین از ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه خواست تا برای جلوگیری از «شیوع کرونا به زندانیان سیاسی و امنیتی» مرخصی بدهد.

محمود صادقی

@mah_sadeghi

تست کرونای من مثبت شد. این پیام را در شرایطی می‌دهم که چندان امیدی به ادامه‌ی حیات در این دنیا را ندارم:
آقای رییسی
خانواده‌های زندانیان امنیتی و سیاسی تقاضا دارند برای جلوگیری از شیوع بیماری به زندانیان امنیتی و سیاسی مرخصی بدهید تا کنار خانواده‌ها این اپیدمی را پشت سر بگذارند.

۴٬۵۱۶ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند

در روزهای اخیر نگرانی‌هایی درباره احتمال شیوع کرونا در زندان‌های ایران منتشر شده بود.

در پاسخ به این نگرانی‌ها، کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت در این باره گفت: «در مجموع تاکنون گزارش خاصی مبنی بر تشخیص قطعی این بیماری در زندان نداشته‌ایم.»

با این حال آقای جهانپور در ادامه می‌گوید: «ولی این موضوع ناممکن هم نیست.» گفته‌ای که می‌تواند به معنای تایید این امر هم باشد.

در همین حال ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران و معاون قرارگاه مبارزه با ویروس کرونا هم روز سه‌شنبه با انتشار ویدئویی از ابتلای خود به این ویروس خبر داد.

این مقام بلندپایه وزارت بهداشت در این ویدئو که به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده، می‌گوید که روز دوشنبه، پنجم اسفند، «تب» داشته و نتایج آزمایش وی در دوشنبه شب، مثبت از آب درآمده است.

آقای حریرچی در عین حال هیچ اشاره نمی‌کند که دوشنبه شب با حضور در صداوسیما در مصاحبه‌ای در شبکه دو شرکت کرده است؛ قاعدتا او در صداوسیما با چند نفر در تماس بوده است.

اشاره نکردن وی به حضورش در صداوسیما در حالی است که وی در پخش زنده تلویزیون بدون پوشاندن دهان خود سرفه کرده و بینی‌اش را هم تمیز کرد.

وی افزود که خود را در «محلی قرنطینه» کرده و روز سه‌شنبه، ششم اسفند نیز به وی خبر داده‌اند که نتیجه آزمایش دوم او هم مثبت شده است.

علیرضا وهاب‌زاده@vahabzadeh_ali

تست کرونای دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت که در چند روز گذشته در خط مقدم مبارزه با کرونا حضور داشت، مثبت اعلام شد.

۸۱۱ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند

آقای حریرچی حال عمومی خود را «خوب» توصیف کرده و افزود که درمان وی به زودی شروع خواهد شد.

او از «پیروزی حتمی» بر ویروس کرونا در ایران ظرف چند هفته آینده سخن گفته و به مردم درباره «شکست» این ویروس اطمینان داده است.

معاون وزارت بهداشت، کرونا را ویروسی «دموکرات» نامیده که فقیر و غنی و مسئول و غیرمسئول نمی‌شناسد و مدعی شده که «درمان قطعی» برای آن وجود دارد.

وی گفت که امور محوله به او در زمینه مبارزه با کرونا را «تلفنی» ادامه خواهد داد و ابراز امیدواری کرده که به زودی به کار بازگردد.

Azadeh Mokhtari@AzadeMokhtari

تست ی دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت مثبت اعلام شد….

دکتر ایرج حریرچی روزگذشته ،در نشست خبری به همراه علی ربیعی ، سخنگوی دولت با خبرنگاران حضور داشت ….

ویدئوی جاسازی شده

توییت‌های دیگر Azadeh Mokhtari را ببینید

پیش از این نیز گزارش‌هایی از ابتلای شماری از مقام‌های مسئول جمهوری اسلامی از جمله شهردار منطقه ۱۳ تهران و شماری از کادر پزشکی مراکز درمانی منتشر شده بود.

مقام‌های وزارت بهداشت در ابتدا انتشار اخبار شیوع کرونا در ایران را «کذب» خوانده بودند و تنها پس از مرگ دو شهروند قمی، این اخبار را تائید کردند.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.