نامه سرگشاده سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به رئیس سازمان جهانی بهداشت در رابطه با شیوع ویروس کرونا در ایران + متن انگلیسی

جمعه, 16ام اسفند, 1398
اندازه قلم متن

نامه ی سرگشاده به مدیر عامل سازمان بهداشت جهانی
آقای تدروس آدانوم قبریسوس

جناب آقای تدروی آدانوم قبریسوس،
ریاست محترم سازمان جهانی بهداشت

عالیجناب!

از اظهار نگرانی واقع بینانه ی شما درباره ی گسترش سریع و خطرناک بیماری ویروس کرونا در ایران بسیار سپاسگزاریم. همدردی و احساس مسئولیت شما درباره ی وضع بد بهداشتی و زیستی ایرانیان بیشتر از سران حکومت و دولتمردان کنونی ایرانی است.

قطعا میدانید که جمهوری اسلامی ایران یک حکومت تمامیت خواه است. نمایندگان واقعی ملت در حکومت نقشی ندارند و جان و مال ملت ایران در اثر دیکتاتوری خونین در داخل و تنش زایی حکومت در خارج از کشور در خطر دائمی است.

ایران یکی از کشورهایی است که شیوع و گسترش ویروس کرونا در آن بعد از چین بیشترین گسترش را در جهان داشته است. علیرغم اشاعه ی این بیماری کشنده در ایران از اواخر ماه دسامبر ۲۰۱۹ در شهر مذهبی قم حکومت ایران در سه روز اول هیچگونه اطلاعی به مردم نداد و نه تنها از اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش آن خودداری کرد، بلکه برای پیشبرد اهداف سیاسی و تبلیغاتی و تظاهر به برخورداری از پشتیبانی مردم، ایشان را به شرکت در اجتماعات عمومی و تظاهرات ۲۲ بهمن ماه (۱۱ فوریه) سالروز انقلاب و نمایش انتخاباتی دوم اسفند (۲۱ فوریه) تشویق نمود.

حکومت هنوز هم میزان واقعی شیوع و سایر اطلاعات مربوطه را از مردم پنهان نگاه میدارد. پزشکان و خبرنگارانی که گوشه ای از این فاجعه را گزارش می کنند، دستگیر و زندانی میشوند و هنوز هم یک آمار واقعی از میزان ابتلا و مرگ و میر در ایران در دست نیست. به گفته نیویورک تایمز: “پنهانکاری و ناروشن بودن اشاعه ی بیماری در کشور این ظن را افزایش می دهد که شمار آلودگی ها بسیار فراتر از آن است که حکومت ایران رسما اعلام کرده است”. بین ۱۹ تا ۲۳ فوریه مقامات رسمی ایران شمار مبتلایان به بیماری کرونا را ۴۳ نفر گزارش کردند، حال آنکه بنابر پژوهش هایی که در دانشگاه تورونتو  – کانادا انجام و در رسانه ها انعکاس یافت، این رقم معادل ۱۸۳۰۰ نفر تخمین زده شد.

به این ترتیب حکومت ایران نه تنها غیر مسئولانه جان بسیاری از مردم و کادرهای پزشکی بیمارستانهای ایران بلکه مردم منطقه و تمامی جهان را با خطر بیشتر ابتلا به این ویروس خطرناک روبرو ساخته است. جمهوری اسلامی به این هم بسنده نکرده، کمک مستقیم ایرانیان خارج از کشور به هم میهنان خود و یا کمک های انساندوستانه برخی کشورها را به دلائل ایدئولوژیکی با بی‌اعتنایی کامل به جان و سلامت مردم ایران پذیرا نشده است. این در حالیست که به علت بی برنامگی حکومت، فقدان وسائل و آمادگی های لازم برای مقابله با این اپیدمی، مسلما مردم ایران باید قادر باشند از هر گونه کمکی برخوردار شوند.

عالیجناب!

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور که برای آزادی، دموکراسی و جدایی دین از حکومت در ادامه راه دکتر محمد مصدق بنیانگذار جبهه ملی ایران مبارزه میکند و اجازه ی هیچگونه فعالیت علنی در ایران را ندارد ضمن ابراز تشکر صمیمانه از شما به عنوان یک انسان و مدیر عامل سازمان بهداشت جهانی که همین روزها تجهیزات پزشکی از جمله کیت‌های تشخیص ویروس کرونا، ماسک و دستگاه‌های تنفسی به ایران ارسال کرده است و از سازمان شما به عنوان یک مرجع بین المللی انتظار دارد که برای جلوگیری از مرگ و میر بیشتر مردم بی گناه ایران و همچنین کاهش خطر برای جامعه جهانی، از حکومت ایران بخواهید که به پنهانکاری خاتمه داده، هم آمار درست از وضعیت ابتلای ایرانیان به کرونا ارائه دهد و هم برای پذیرش کمکهای خارجی برای کمک مستقیم به هموطنان و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و نجات جان مبتلایان به این ویروس مانعی ایجاد نکند.

طبیعی است که ما ایرانیان خارج از کشور نیز، بمنظور جلوگیری از سوء استفاده‌ی دست اندرکاران حکومتی از کمک های اهدایی که در جمهوری اسلامی معمول است، آماده هرگونه کمک مستقیم به هموطنان خود در ایران و پشتیبانی فعالانه از اقدامات نجات بخش سازمان بهداشت جهانی هستیم. ما به این وسیله همچنین سازمان های انسان دوست دیگر مانند سازمان پزشکان بدون مرز، سازمان گزارشگران بدون مرز و صلیب سرخ جهانی و دیگر نهادهای انسان دوست جهانی را برای نجات ملت ایران به کمک می طلبیم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
سوم مارس ۲۰۲۰
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info

برای دریافت متن انگلیسی نامه سرگشاده لطفا اینجا کلیک کند


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.