معیشت کارگران: تجمع و اعتصاب کارکنان مترو در تهران

سه شنبه, ۲۷ام اسفند, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

استان وایر– جمعی از کارکنان مترو تهران برای چندمین روز متوالی در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود دست به تجمع و اعتصاب زدند. این کارگران از روز هفتم اسفند ۱۳۹۸ در مکان‌های مختلف تجمع کرده و خواستار دریافت کلیه دستمزدهای معوقه خود قبل از رسیدن سال نو شده‌اند.

یکی از کارگران معترض در این خصوص گفت: «مسوولان به ما می‌گویند که این موضوع به ما مربوط نمی‌شود و به ساختمان مترو تهران مراجعه کنید. پس از مراجعه به ساختمان مترو واقع در زیر پل کالج تهران، نه تنها کسی پاسخ‌گو نبود بلکه ما را حتی به داخل راه ندادند. تنها حرفی که انتظامات به ما زد، این بود که با اداره مالی تماس بگیرید. بعد از تماس بنده با این اداره، عنوان شد که شما از فروردین ماه اخراج هستید!»

یکی دیگر از معترضان حاضر در تجمع اعلام کرد: «بخشی از حقوق ما را هر دو تا سه ماه یک بار می‌دهند و مابقی را به ماه‌های دیگر حواله می‌کنند.  بعضی جاها می‌گویند به خاطر نظافت واگن‌ها در زمان کرونا باید پاداش بدهند اما ما پاداش نخواستیم و لطف کنند حقوق و سنوات ما را پرداخت کنند.»

کارگران می‌گویند در آستانه سال نو، وضعیت معیشتی خانواده‌هایشان به دلیل عدم پرداخت دستمزدها بسیار وخیم است به طوری که شماری از آن‌ها توان تامین نیازمندی‌های اولیه زندگی را ندارند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.