با این همه درد و رنج، عمو نوروز در تک تک خانه های ایرانیان حضور دارد

جمعه, ۱ام فروردین, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

از دیرباز،زمانی که تاریخ مشخصی بر آن نگاشته نیست، در گستره فلات فرهنگی ایران زمین، در جای جای این حوزه فرهنگی پهناور، نوروز به شکل و شمایلی اما با یک پیام واحد انسانی و جهان شمول، به خانه های مردم این سرزمین ازهر نژاد و ایل و تبار و قبیله ای واردشده و پیام آور بهار و شور و شادی و کار و زندگی بوده است. در زیبایی و زمینی بودن نوروز و جشن های نوروزی همین بس که گفته شود منشأ و آبشخور این جشن های زیبا و انسانی، طبیعت و محیط زیست انسانها بوده است و برخلاف سایر اعیاد با هیچ دین و آئین زمینی و آسمانی پیوندی نداشته و ندارد، گرچه درطول تاریخ پرفرازونشیب این سرزمین، حتی قبایل و پیروان خشک اندیش مذاهب چون نتوانسته اند این جشن ها را براندازند، سرانجام در برابرش و پیام های انسانی اش زانو زده اند، که آخرین نمونه اش تلاش قوم وحشی آخوندهای شیعه دوازده امامی برای براندازی جشن های نوروزی از۴۱سال پیش تا به امروز بوده است که باخفت و خواری همه آن تلاش ها با شکست مواجه شده و جشن های شادی بخش نوروزی پای برجا مانده است تا خاری باشد در چشم حکومت آخوندهای عمامه دار و کت شلواری که ستایش گر مرگ اند و دشمن شادی و نشاط وزندگی.

ویروس حکومت مرگ آفرین جمهوری اسلامی با خیل قزلباشان قداره بند و اراذل و اوباش موتورسوار و تیغ بدست اش که از نخستین روز بقدرت رسیدن در ایران برای براندازی جشن های زیبای نوروزی بی وقفه و مذبوحانه تقلا کرده اند، بدون شک امسال و به هنگام نوروز باستانی، ویروس کورنا را شکرگزار خواهند بود که موجب کاهش جنب و جوش ها و دید و بازدیدهای نوروزی شده است، اما دشمنان جشن های نوروزی نمیدانند که عمونوروز این یادگار ماندگار هزاران ساله نیاکان،امسال نیز و در این شرایط سخت و ناهنجاری که جمهوری اسلامی برای کشور و مردم ایران بوجود آورده است در تک تک خانه های ایرانیان حضور دارد و سرآمدن عمر ننگین حکومت”الهی”آخوندهای مرگ آفرین و ضد نوروز را نوید میدهد. آری عمونوروز با حضورخود در تک تک خانه ایرانیان به تن های خسته ودلهای شکسته از جور و ستم حکومت دین فروش ولایت فقیه نوید میدهد که به همت همبستگی و وحدت ملی و تداوم مبارزه ایرانیان آزادیخواه، بزودی خورشید آزادی ایرانزمین از ستیغ البرز سر خواهد زد و شب پرستان سیاه دل را به حجره های خود خواهد راند.

بهاران و نوروز باستانی و شادی بخش به همه ایرانیان و بویژه به زنان و مردان آزاده ای که در زندانها و شکنجه گاههای جمهوری اسلامی به جرم آزادیخواهی و عدالت جوئی به اسارت حکومت خامنه ای خودکامه درآمده اند خجسته باد. به امید اینکه سال ۱۳۹۹آخرین سال حکومت پلید جهل و جنایت جمهوری اسلامی باشد و مردم ایران نوروز۱۴۰۰را در آزادی و با رقص و شادی و پایکوبی در میدانهای آزادی تهران و سایر شهرهای ایران برگزار کنند. بهاران خجسته و نوروزتان پیروز باد.

۱ فروردین ۱۳۹۹

۲۰ مارچ ۲۰۲۰


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.