روایت علی مطهری از دخالت‌های خامنه‌ای در امور مجلس

دوشنبه, 4ام فروردین, 1399
اندازه قلم متن

علی مطهری،‌ نماینده مجلس ایران،‌ ضمن اشاره به تلاش عده‌ای برای «محرمانه ماندن» دخالت‌های علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی، در تصمیمات مجلس اظهار کرد در این دوره آقایان عارف و لاریجانی همیشه «گوش به زنگ بیت» بودند.

مطهری در گفت‌وگویی با روزنامه سازندگی که روز شنبه دوم فروردین‌ماه منتشر شده، در زمینه پس‌گیری تصمیمات و آرای نمایندگان به دلیل دخالت‌های رهبر گفت: «این را امر بدی می‌دانند که نماینده بگوید به دلیل پیغام رهبری تصمیمش را تغییر داده است. می‌خواهند محرمانه بماند.»

او افزود:«نمی‌خواهند بگویند رهبری در این امور دخالت می‌کند. در حالی که اشکالی ندارد. ممکن است ایشان امری را به مصلحت ندانند؛ خب این را اعلام کنند.»

این نماینده مجلس در همین زمینه گفت اگر رهبر نظری دارد بهتر است آن را از طریق شورای نگهبان بگوید و «این‌طور نباشد که دائم بگویند پیغامی از بیت آمد.»

او در مصاحبه همچنین گفت: «الان برخی معتقدند در حال انتقال از جمهوری اسلامی به حکومت اسلامی هستیم»

مطهری افزود: «متاسفانه در این دوره آقایان لاریجانی و عارف همیشه گوش به زنگ بیت بودند.»

نماینده تهران همچنین اشاره کرد که عارف در تصمیم‌گیری‌های فراکسیون امید نیز «خیلی به بیت استناد می‌کرد.»

او با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ دخالت‌های رهبر در تصمیم‌گیری‌ها و همچنین جانب‌داری از نامزدهای انتخاباتی را باعث ایجاد «دوقطبی» در جامعه دانست.

مطهری با اشاره به تلاش برای دیدار برخی نمایندگان با رهبر در ارتباط با اصلاح جایگاه مجلس گفت: «اصلا مجلس را در این حد نمی‌دانند که با رهبری صحبت کند.»

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.