مایک پومپئو: دیپلمات‌های ایرانی مامور ترور هستند

پنجشنبه, 14ام فروردین, 1399
اندازه قلم متن

وزیر امور خارجه آمریکا ادعا می‌کند دیپلمات‌های ایرانی در اروپا دست به سوء قصد زده‌اند

رویترز: به باور آمریکا، وزارت اطلاعات مسئول مستقیم قتل مسعود مولوی است

در حالی که رویترز به نقل از یک مقام عالی‌رتبه آمریکایی گزارش داده که به باور واشینگتن، وزارت اطلاعات مسئول مستقیم قتل مسعود مولوی در ترکیه است، مایک پومپئو نیز دیپلمات‌های ایرانی را مامور ترور توصیف کرد.

این خبرگزاری بریتانیایی هفته گذشته گزارش داده بود که دو مامور اطلاعاتی در کنسولگری ایران در استانبول، مولوی را در آبان‌ماه گذشته به قتل رساندند.

اکنون یک مقام آمریکایی به رویترز گفته که با توجه به سابقه جمهوری اسلامی در هدف قرار دادن مخالفان در ترکیه، ایالات‌متحده بر این باور است که وزارت اطلاعات به طور مستقیم پشت قتل مولوی بوده است.

همزمان وزیر امور خارجه آمریکا قتل مولوی را یک نمونه دیگر از دست داشتن دیپلمات‌های ایرانی در کشتن مخالفان جمهوری اسلامی توصیف کرد. او ادعا می‌کند که دیپلمات‌های ایرانی مامور ترور هستند و در دهه گذشته سوء قصد‌ها و بمب‌گذاری‌های متعددی در اروپا انجام داده‌اند.

Secretary Pompeo @SecPompeo
 

Reports that Iranian diplomats were involved in an assassination of a dissident in Turkey are disturbing but fully consistent with their assignments – Iran’s “diplomats” are agents of terror and have conducted multiple assassinations and bomb plots in Europe over the past decade.

۶٬۷۱۵ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
 
 

مسعود مولوی با سابقه فعالیت در شبکه امنیت سایبری جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر در ترکیه زندگی می‌کرد و در شبکه‌های اجتماعی مطالبی را علیه سپاه منتشر می‌کرد. او در پاییز امسال در خیابانی در استانبول به ضرب گلوله کشته شد. 

تهران قبلا اتهام‌های مشابه در مورد دست‌داشتن دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها در حذف مخالفان جمهوری اسلامی را رد کرده بود.

از: ایندیپندنت


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.