اسرائیل از این پس سیاست خود را بیرون راندن ایران از سوریه تعریف می‌کند

دوشنبه, 8ام اردیبهشت, 1399
اندازه قلم متن

نفتالی بنت وزیر دفاع اسرائیل.

نفتالی بنت وزیر دفاع اسرائیل

نفتالی بنت، وزیر دفاع اسرائیل، دیروز یکشنبه ٢۶ آوریل در گفتگویی رادیویی خطاب به رهبران جمهوری اسلامی ایران هشدار داد : “خوب گوش هایتان را بازکنید ما از سیاست محدود کردن ایران در سوریه به سیاست بیرون راندن ایران از سوریه عبور کرده ایم.”

حملۀ هوایی دیشب به پایگاه هوایی “مزه” در حومۀ دمشق سومین حملۀ نظامی در ده روز گذشته است که به اسرائیل نسبت داده می شود. سانا، خبرگزاری رسمی سوریه، گفته است : “حملۀ موشکی دیشب ضایعات اندکی به پایگاه هوایی “مزه” وارد آورد و قربانی نگرفت.” این پایگاه که محل استقرار نیروهای سپاه پاسداران و حزب الله لبنان است بارها آماج حملات اسرائیل قرار گرفته است.

ارتش اسرائیل مدعی است که از سال ٢٠١١ هزاران بار مواضع نیروهای نظامی ایران و حزب الله لبنان را در سوریه و همچنین دفاع ضدهوایی این کشور را هر زمان که ضروری تشخیص داده بمباران کرده است و استقرار نظامی ایران در سوریه را تهدید غیرقابل قبول می داند.

هفتۀ گذشته دولت سوریه اعلام کرد که اسرائیل مواضعی را در نزدیکی حمص بمباران کرده است. در این خصوص سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که “اهداف بمباران شده مواضع شبه نظامیان ایران در صحرای پالمیر بوده است.”   

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.