تمدید قرار بازداشت امیر چمنی در تبریز

شنبه, ۱۳ام اردیبهشت, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

امیر چمنی

خبرگزاری هرانا – با گذشت یک ماه از بازداشت امیر چمنی، قرار بازداشت این فعال مدنی ساکن تبریز به مدت یک هفته دیگر تمدید شد. آقای چمنی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین پس از احضار به پلیس فتای این شهر بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه تبریز منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹، قرار بازداشت امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز مجددا تمدید شد.

آقای چمنی طی یک تماس تلفنی با خانواده خود از تمدید قرار بازداشتش خبر داده است.

امیر چمنی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین پس از احضار به پلیس فتای شهر تبریز بازداشت شد. وی پس از مراجعه به مرکز پلیس فتا، طی یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود از بازداشت و انتقالش به دادستانی تبریز خبر داده بود.

این فعال مدنی پس از دستگیری، نهایتا از پلیس فتای این شهر به بازداشتگاه اطلاعات سپاه تبریز منتقل شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه وی اطلاعی در دست نیست.

امیر چمنی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

آقای چمنی در تاریخ ۱۱ شهریور سال ۱۳۹۷ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. او در تاریخ ۲۶ آذرماه ۹۷ جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان تبریز شد و در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه همان سال از زندان تبریز آزاد شد.

او پیشتر نیز در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد. حکم ۴۰ ضربه شلاق وی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.