احکام زندان اعضای انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی تایید شد

دوشنبه, ۲۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

دادگاه تجدید نظر احکام زندان اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی را تایید کرد. 

به گزارش کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، بر اساس احکام صادره، محمدرضا رمضان‌زاده به ۸ سال زندان تعزیری، حسین رمضانپور به ۴ سال زندان تعزیری، و سعید حق‌پرست، علی فروتن، حسن جوهری، محمد (مصطفی) رباطی و حمیدرضا رجایی، هر یک به ۳۲ ماه زندان تعزیری محکوم شده‌اند.

پیش‌تر در همین پرونده‌ در دادگاه‌ کیفری، رمضان‌زاده از سوی دادگاه انقلاب بجنورد، از بابت اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل گروه غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» در مجموع به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، و همچنین محرومیت از عضویت در فعالیتهای صنفی و حزبی و گروهی محکوم شده بود. همچنین از سوی هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش پرورش به اخراج و بازنشستگی پیش از موعد محکوم شد.

صدور این احکام در حالی است که به گفته اسکندر لطفی، سخنگوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران، «وکلای پرونده مدارکی مستند مبنی بر قانونی بودن فعالیت اعضای هیات مدیره انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی به دادگاه تجدید نظر ارایه کرده‌اند.» 

مجوز صادر شده از طرف کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مبنی بر ادامه فعالیت انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی از جمله مدارک ارائه شده به دادگاه تجدید نظر بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.