آمریکا و اسرائیل مشترکاً تأسیسات بندر عباس را هدف حملۀ سایبری قرار دادند

جمعه, ۲ام خرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

بندر شهید رجایی در جنوب ایران.

بندر شهید رجایی در جنوب ایران

روزنامۀ اسرائیلی “یدیعوت آحارونوت” به نقل از منابع آگاه در دولت آمریکا که نخواسته اند نام شان فاش شود نوشت که اسرائیل و آمریکا مشترکاً در نهم ماه مه گذشته بندر بزرگ “شهید رجایی” (بندر عباس) را در جنوب ایران آماج قرار دادند و برای ساعت ها بزرگترین بندر پیشرفتۀ جمهوری اسلامی را از کار انداختند.

نشریۀ آمریکایی واشنگتن پست که خبر حملۀ سایبری به بندر شهید رجایی را منتشر کرده نوشته است که منابع آمریکایی با انتشار تصاویر ماهواره ای نشان دادند که در نتیجۀ این حمله کیلومترها صف کامیون برای ورود به این بندرگاه شکل گرفت.

حملۀ سایبری به بندر “شهید رجایی” به تلافی حملۀ سایبری ایران به تأسیسات تصفیه و توزیع آب اسرائیل در اوج بحران کرونا صورت گرفت. به نوشتۀ روزنامۀ اسرائیلی، هکرهای ایرانی با استفاده از سرورهای داخل آمریکا حملۀ خود را به تأسیسات آب اسرائیل انجام دادند و همین باعث شد که حملۀ سایبری به بندر “شهید رجایی” مشترکاً توسط اسرائیل و آمریکا و به عنوان هشدار به حکومت ایران صورت بپذیرد، به ویژه اینکه از نظر واشنگتن استفادۀ ایران از سرورهای آمریکا برای پنهان کردن حملۀ سایبری خود نقض حاکمیت ملی این کشور تلقی شده است.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.