ٖاختصاص ۵۰ میلیون یورو برای فاضلاب اهواز؛ پولی که پیش از این پرداخت نشد

پنجشنبه, ۸ام خرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

استاندار خوزستان در حالی از موافقت رهبر جمهوری اسلامی برای اختصاص ۵۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای فاضلاب اهواز خبر داده است که پرداخت این مبلغ پیش از این در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تصویب شده بود.

غلامرضا شریعتی اعلام کرد که در سه روز گذشته با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کرده و علی خامنه‌ای دستور داده که ۵۰ میلیون یورو در امسال و ۵۰ میلیون یورو در سال آینده برای فاضلاب اهواز از صندوق توسعه ملی پرداخت شود.

شریعتی پیش از دیدار با رهبر جمهوری اسلامی و در روز سوم خرداد نیز از اختصاص این مبلغ برای فاضلاب اهواز خبر داده بود.

اختصاص ۵۰ میلیون یورو برای طرح آب و فاضلاب اهواز در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تصویب شده بود. بودجه سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع کرونا در صحن علنی مجلس بررسی نشد و مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه با «حکم حکومتی» رهبر جمهوری اسلامی تایید شد.

پیش از این نیز اعتباراتی از صندوق توسعه ملی برای شبکه آب و فاضلاب اهواز اختصاص یافته اما پرداخت نشده است.

علیرضا مریدی، مدیر آب و فاضلاب اهواز، نیز سال گذشته گفته بود که قرار بوده ۱۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای فاضلاب شهر اهواز پرداخت شود اما این مبلغ اختصاص نیافته است.

در سال‌های اخیر ساکنان اهواز و دیگر شهرهای خوزستان بارها به قطع آب و گل‌آلود بودن آب آشامیدنی این منطقه اعتراض کرده اند.

روز سوم خرداد نیز ساکنان غیزانیه اهواز در اعتراض به قطع آب تجمع کرده بودند که ماموران امنیتی با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای تعدادی از معترضان را مجروح کردند.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.