تصاویر| ویلاهای لوکس زمین‌خواران در دل جنگل‌های هیرکانی

دوشنبه, ۱۲ام خرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

ساخت و ساز‌های غیرمجاز و از بین رفتن جنگل‌های هیرکانی

نخستین چیزی که پس از عبور از پیچ و خم‌های جنگلی سر سبز رامسر و ورود به جنگل‌های هیرکانی با نام دالخانی در ذوق انسان می‌زند، ساخت و ساز‌های غیرمجاز، ویلا‌های لوکس در دل کوه و طبیعت و جنگل خواری است، تا جایی که در بلندترین نقطه کوه‌های سر سبز هم ویلا‌های لوکس خودنمایی می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :بر اساس آمار‌های رسمی تا ۷۰ درصد وسعت استان مازندران را عرصه‌های طبیعی ملی در قالب سواحل دریای خزر، جنگل و مرتع تشکیل می‌دهد و همین گستردگی عرصه ملی سبب تجاوز و تصرف به آن و تغییر کاربری‌های غیر قانونی زمین‌ها و ساخت و ساز در عرصه طبیعت شده است.

تا کنون یکصد هزار فقره پرونده جنگل‌خواری در مراجع قضایی پیگیری شده و علاوه بر آن حدود ۱۰ هزار پرونده دیگر در جریان رسیدگی ثضایی است اما با این حال هنوز هم شاهد رشد قارچ گونه این ساختمان‌ها و از بین رفتن جنگل‌های هیرکانی هستیم که مهر ماه سال گذشته ثبت جهانی شده است.

حالا این تصاویر را در کنار آلونک آسیه پناهی، پیرزن کرمانشاهی بگذارید که توسط ماموران شهرداری تخریب شد. مامورانی که به گفته مقامات قضایی با اسپری فلفل و لودر به جان پیرزن کرمانشاهی افتادند و باعث مرگ وی شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.