ارسال مجدد پرونده زانیار و لقمان مرادی به دادگاه تجدید نظر

یکشنبه, 24ام اردیبهشت, 1391
اندازه قلم متن

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: پرونده زانیار مرادی و لقمان مرادی، دو زندانی کرد محکوم به اعدام با دستور معاون رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی، برای بررسی مجدد به شعبه ای از دادگاه انقلاب ارجاع خواهد شد.

بر اساس اطلاعات رسیده به کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، روز چهارشنبه بیستم اردیبهشت ماه، هیئتی مرکب از فعالان و مشاوران حقوقی و قضایی کرد در دیدار با معاون رئیس قوه قضائیه، آیت الله آملی لاریجانی در رابطه با مساله پرونده دو جوان کرد در آستانه اعدام، لقمان مرادی و زانیار مرادی به بحث و رایزنی پرداختند که با مساعدت و نظر معاون قوه قضائیه، تصمیم به بررسی مجدد پرونده این دو جوان طی ماه های آینده گرفته شد.

بر این اساس، با تعیین تاریخ یکشنبه بیست و هشتم مردادماه توسط معاون رئیس قوه قضائیه، پرونده این دوجوان کرد از شعبه چهارده دیوان عالی کشور مجدداً تحویل دادگاه انقلاب داده خواهد شد تا در شعبه ای دیگری پرونده ایشان مورد تجدید نظر قرار گیرد.

همچنین آسو رسولی زاده وکیل مدافع این دو زندانی که طی دو هفته گذشته و در جریان مراجعه به دیوان عالی کشور موفق به دسترسی به پرونده ایشان نگردیده بود، امروز و با اخذ مجوز از دادستانی تهران، برای دریافت پرونده و انجام اقدامات لازم به دیوان عالی کشور مراجعه خواهد نمود.

لازم به یادآوری است که هیئت فعالان و مشاوران حقوقی و قضایی کرد متشکل از آقایان دکتر آواره قزلچی، دکتر شاپور ستوده، علیرضا محتشمی پور، رضا مکریانی و خانم ها هیمن فرخی و مستوره شیخ الاسلامی می باشد که طی دو ماه اخیر تلاش بسیاری به جهت بازگشایی و به جریان انداختن مجدد پرونده این دو زندانی کرده اند که نهایتاً و با نظر مثبت قوه قضائیه، منجر به صدور دستور بررسی مجدد پرونده این دو زندانی محکوم به اعدام گردید.

زانیار مرادی و لقمان مرادی به ترتیب در دهم مردادماه سال ۸۸ و بیست و پنجم مهرماه سال ۸۸ در مریوان بازداشت، و در اول دی ماه ۱۳۸۹ به حکم قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «محاربه» و «افساد فی الارض» از طریق دست داشتن در قتل پسر امام جمعه مریوان به اعدام در ملاء عام محکوم شدند که چندی پیش این حکم نیز عینا به تائید دیوان عالی کشور رسید.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.