کشته شدن یک شهروند در پی تیراندازی نیروهای نظامی در خوزستان

یکشنبه, 8ام تیر, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز پنج‌شنبه ۵ تیرماه یک شهروند ساکن شهر مرزی رفیع واقع در استان خوزستان با شلیک نیروهای مرزی زخمی و به بیمارستانی در اهواز منتقل شد، او نهایتا روز جمعه ۶ تیرماه جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۶ تیرماه ۱۳۹۹، یک شهروند ساکن شهر مرزی رفیع واقع در استان خوزستان جان خود را از دست داد.

هویت این شهروند “محمد سواری، فرزند کاظم، ۳۰ ساله، متاهل و پدر دو دختر” توسط هرانا احراز شده است.

این شهروند دام بر (شهروند مرزنشین که از طریق جابه‌جایی دام بین مرز دو کشور امرار معاش می‌کند) روز پنج‌شنبه ۵ تیرماه در جاده مرزی امام رضا مابین عراق و ایران هنگام انتقال چند گوسفند از مرز مورد اصابت گلوله ماموران هنگ مرزی قرار گرفته و از ناحیه کمر مجروح شد.

وی نهایتا به بیمارستانی در اهواز منتقل شد اما عصر روز جمعه ۶ تیرماه جان خود را از دست داد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای سواری در خصوص وضعیت این منطقه مرزی به هرانا گفت: «باوجود اینکه چندین شرکت نفتی در نردیکی رفیع واقع شده اما تعداد معدودی از کارگران این شرکت‌ها از نیروهای بومی هستند و مابقی از نیروهای غیربومی به کار گرفته می‌شوند. از همین رو برخی از مردم منطقه برای امرار معاش روزانه خود و خانواده‌شان به دام‌بری و فروش دام به شهرهای هم‌مرز با عراق روی آورده‌اند.»

کاظم سواری، پدر محمد سواری در سال ۱۳۷۵ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا از طریق منفجر کردن لوله‌های نفتی اعدام شد. مشخص نیست این موضوع در جریان تیراندازی به سمت این شهروند موثر بوده یا خیر.

رُفَیِّع در ۲۵ کیلومتری غرب هویزه و ۵۰ کیلومتری جنوب غرب سوسنگرد، مرکز شهرستان دشت آزادگان و در نوار مرزی واقع است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.