وزیر بهداشت: طغیان تهی‌دستان در پی بحران کرونا جدی‌ست،‌ نیروهای نظامی امنیتی به فکر باشند

چهارشنبه, ۱۸ام تیر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

سعید نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی،‌ ضمن هشدار درباره پیامدهای فشار اقتصادی ناشی از بحران کرونا در زمینه اعتراض اقشار تهی‌دست اعلام کرد نیروهای نظامی و امنیتی باید درباره عدم شکل‌گیری طغیان فکر کنند.

نمکی چهارشنبه ۱۸ تیر در جلسه ستاد فرماندهی و مدیریت کرونا در تهران گفت: «وزارت بهداشت که باید به معیشت و سلامت می‌پرداخت،‌ باید به معیشت بیش از سلامت می‌پرداخت و به پرسنل می‌گفت پروتکلی بنویسید که چطوری بازگشایی کنیم،‌ به جای اینکه چگونه ببندیم.»

او افزود: «ما در تحریمیم. ما به خاطر فشارهای آمریکا خزانه خالی و تهی داریم.» نمکی مقصر وضعیت فعلی کشور را آمریکا معرفی کرد.

وزیر بهداشت به گزارش‌های امنیتی اشاره کرد که بر مبنای آن‌ها، مردم از «فقر و تهی‌دستی» رو به سوی طغیان می‌برند و این مساله را جدی عنوان کرد.

نمکی گفت: «نیروهای امنیتی و نظامی باید به معیشت و عدم شکل‌گیری طغیان فکر کنند.»

این مقام دولت از عدم توانایی حکومت برای حمایت از اقشار تهی‌دست به دلیل تهی بودن خزانه خبر داد.

او درباره اثرات بازگشایی اماکن عمومی گفت:‌ «ما اگر در کرونا دچار خسران شدیم، نه اینکه نفهمیم این بازگشایی آمار را بالا خواهد برد، نه اینکه نفهمیم مترو و اتوبوس ظرفیت یک سوم انتقال این جمعیت را دارد و با این پدیده مواجه نخواهیم شد.»

نمکی ادامه داد تصمیم‌گیری‌های دولت ناشی از جهل نبوده و به دلیل «ضعف» و «زانو زدن» در برابر اقتصادی بوده که «پتانسیل و کشش» ندارد.

او در ادامه هشدار داد اگر روزی «زحمات» وزارت بهداشت مورد هجمه قرار بگیرد، حرف‌هایی خواهد زد که «فراتر از ظرفیت برخی از اندیشه‌ها» خواهد بود.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.