بازداشت کارگران هفت‌تپه در سی‌امین روز اعتصاب

سه شنبه, ۲۴ام تیر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

استان وایر–  نیروهای امنیتی صبح امروز و در روز سی‌ام اعتراض و اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه چند تن از ⁧ کارگران ⁩ و نمایندگان کارگری ⁧ هفت‌تپه ⁩ را بازداشت کردند. تا این لحظه از سرنوشت آنان خبری نیست.
‏اسامی بازداشت شدگان تا این لحظه «ابراهیم عباسی»، «یوسف بهمنی»، «محمد خنیفر» و «مسلم چشمه‌خاور» اعلام شده است.

روز ۲۳ تیرماه نیز «اسماعیل محمدولی»، خبرنگار حوزه کارگری به همراه همکار عکاس خود برای تهیه گزارش از اعتراضات کارگران «شرکت کشت و صنعت نیشکر هفته‌تپه» به شوش رفته بودند، بازداشت شدند. بازداشت آن‌ها از سوی پلیس امنیت این شهرستان صورت گرفته است. 
این روزنامه‌نگار پیش‌تر در توییتی از سفرش به شوش برای تهیه مستندی درباره شرکت هفت‌تپه خبر داده و نوشته بود تاکنون موانعی بر سر راهش ایجاد نشده است.  
هویت عکاس بازداشت شده هنوز اعلام نشده است.

در دور تازه اعتراضات کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که از بیست و ششم خرداد ماه آغاز و تا امروز ادامه یافته است، کارگران بر «خلع ید از کارفرمای شرکت و بخش خصوصی»، «بازگرداندن ثروت‌های اختلاس شده به کارگران»، «پرداخت فوری حقوق‌های معوقه» و «بازگشت به کار کارگران اخراجی» تاکید دارند.
دادگاه‌های رسیدگی به فساد بخش خصوصی شرکت نیشکر هفت‌تپه از یک ماه و نیم قبل به صورت علنی برگزار شده و مبلغ اتهام قاچاق عمده و معاملات غیرمجاز ارزی آن‌ها، بیش از ۱.۴ میلیارد دلار اعلام شده است.

کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در دور تازه اعتراضات خود تاکید کردند تا خلع ید بخش خصوصی و بازگشت به کار همکاران اخراج شده و پرداخت کامل حقوق و مطالبات معوقه به اعتصاب و اعتراض ادامه خواهند داد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.