ضرب و شتم زندانیان در زندان ارومیه؛ یک زندانی به بیمارستان منتقل شد

چهارشنبه, 1ام مرداد, 1399
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه، مسئولان زندان ارومیه همراه با گارد ویژه زندان اقدام به ضرب و شتم سه تن از زندانیان در بند ۱۴ این زندان کردند. حال یکی از این زندانیان وخیم گزارش شده و گفته می‌شود از روز گذشته که به بیمارستان منتقل شده اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹، مسئولان زندان ارومیه همراه با گارد ویژه زندان اقدام به ضرب و شتم سه تن از زندانیان در بند ۱۴ این زندان کردند.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانیان در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا در این خصوص گفت: «روز سه‌شنبه در (خوابگاه ۵) بند ۱۴ یکی از ماموران تخت یکی از زندانیان به نام توحید امجد را بازرسی کرد. این بازرسی نامتعارف که مدت زمان زیادی به طول انجامید با اعتراض آقای امجد مواجه شد و مامور زندان هم ایشان را مورد ضرب و شتم قرار داد. پس از آن احمد و امید دو برادر آقای امجد که در همین بند هستند به کمک برادر خود رفتند و  مامور را هل دادند و از نسبت به ضرب و شتم برادرشان اعتراض کردند. پس از آن مسئولان زندان، گارد ویژه زندان با سرپرستی جواد محمدی، مسئول بازرسی زندان را وارد بند کردند و برادران امجد را به شدت ضرب و شتم کردند. جواد محمدی، یکی از زندانیان را بر کف زمین دراز کرد و با لگد به سر و صورت وی کوبید و سربازان نیز تا سر حد مرگ با باتوم اقدام به ضرب و شتم هر سه نفر کردند.»

 این منبع مطلع در ادامه در خصوص شرایط فعلی زندانیان ضرب و شتم شده به هرانا گفت: «سر امید امجد شکسته. او را روز گذشته با شرایطی بسیار نامناسب به بیمارستان خارج از زندان اعزام کردند و از آن زمان تاکنون اطلاعی از وضعت او در دست نیست.»

امید امجد، توحید امجد و احمد امجد پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت شده‌اند و دوران محکومیت خود را در زندان ارومیه سپری می‌کنند.

هرانا پیشتر در تاریخ ۱۸ تیرماه امسال در گزارشی با عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت زندان ارومیه” به شرح مشکلات و وضعیت نامناسب نگهداری زندانیان محبوس در این زندان  پرداخت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.