وضعیت نامناسب سلامتی زینب جلالیان در زندان کرمان

شنبه, ۱۱ام مرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

خواهر زینب جلالیان در مصاحبه با ایران اینترنشنال خبر داد او در انفرادی زندان کرمان به سر می‌برد و وضع سلامتی‌اش مناسب نیست.

دنیز جلالیان روز جمعه ۱۰ مرداد به ایران اینترنشنال گفت که خواهرش روز گذشته تماس گرفته و گفته که در سلول انفرادی در زندان کرمان نگهداری می شود.

به گفته دنیز جلالیان، دو مامور در کنار خواهرش بودند و اجازه نمی دادند که او به زبان کردی صحبت کند. همچنین به او اجازه داده نمی‌شده به سوالات خانواده پاسخ دهد و یا موضوعاتی که تمایل دارد را بیان کند.

زینب جلالیان به خانواده خود اطلاع داده که به اعتصاب غذایش پایان داده است. دنیز جلالیان گفت که وضعیت جسمانی خواهرش مناسب نبوده و به سختی نفس می‌کشیده و معلوم بوده که بیماری‌اش تشدید شده است.

این زندانی سیاسی در اردیبهشت‌ماه از زندان خوی به ارومیه و کرمانشاه و در نهایت به زندان قرچک منتقل شد.

او از روز شنبە ٣١ خرداد همراه با سکینە پروانە، دیگر زندانی محبوس در زندان قرچک ورامین، اعتصاب غذای خود را آغاز کرد و در ششمین روز اعتصاب به زندان کرمان منتقل شد.

در همین حال خواهر زینب جلالیان گفت که او در زندان قرچک به کرونا مبتلا شده بود اما مورد  رسیدگی پزشکی قرار نگرفته و در یک اتاق با چند زندانی دیگر نگهداری شده بود.

زینب جلالیان، اسفند ۱۳۸۶ در کرمانشاه بازداشت و به «اقدام علیه امنیت ملی» و «محاربه» از طریق عضویت در حزب «حیات آزاد کردستان» (پژاک) متهم شد. او ابتدا به اعدام محکوم شده بود اما این حکم به حبس ابد تغییر یافت.

جلالیان در زندان به بیماری‌های متعددی از جمله اختلال در بینایی، ناخنک چشم و برفک دهان مبتلا شده است.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.